Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Калуська районна рада припинила діяльність протитуберкульозного диспансеру

12 лютого, 10:25
Переглядів: 234

7 лютого відбулося позачергове засідання сесії Калуської районної ради. Одним із найважливіших та найбільш дискусійних виявився проєкт рішення «Про припинення Калуського протитуберкульозного диспансеру». У документі зазначається, що це рішення фактично вимушене й зумовлене медичною реформою та припиненням видатків із обласного бюджету на фінансування протитуберкульозного диспансеру з 1 квітня цього року.

– Реформування галузі охорони здоров’я наразі вже перебуває на завершальному етапі й з 1 квітня фінансування закладів охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів буде залежати від Національної служби здоров’я України, – пояснив заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Чемний. – На місцеві органи влади покладається тільки фінансування на оплату енергоносіїв.

Для укладання угоди з НСЗУ заклади охорони здоров’я мають бути перетворені на комунальні некомерційні підприємства, а з п’яти протитуберкульозних диспансерів, які діють на території Івано-Франківської області, це зробили лише три – Долинський, Косівський та Тименицький. Ще два – Калуський і Коломийський – цього не зробили і вже ніяк не встигають, адже щоб отримувати з 1 квітня фінансування від НСЗУ, всі необхідні документи потрібно подати до 23 лютого. Відтак ці заклади не зможуть функціонувати.

Департамент охорони здоров’я звертався ще минулого року до районної ради з пропозицією перетворити протитуберкульозний диспансер на комунальне некомерційне підприємство, але у влади не було відповідного бачення щодо вирішення цього питання.

У відповідь голова Калуської районної ради Віктор Гільтайчук зазначив, що їм небайдужа доля протитуберкульозного диспансеру й вони не ігнорували вирішення цього питання.

– На жаль, зміст листів, які до нас приходили, ми не до кінця розуміли, а діалог розпочався лише нещодавно, – апелював В. Гільтайчук. – Також хотілося б додати, що районна рада лише засновник і власник поліклінічного відділення, а стаціонар знаходиться на території Войнилівській ОТГ, де є своя влада.

– Не треба перекладати всю відповідальність на районну раду, адже ми діяли адекватно, вчасно і правильно, – додав керуючий справами виконавчого апарату районної ради Сергій Твардовський. – Зокрема, 20 червня минулого року Калуська районна рада затвердила рішення про передачу Калуського протитуберкульозного диспансеру у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області. У жовтні внесла у рішення зміни, передавши на баланс обласної ради цілісний майновий комплекс Калуського протитуберкульозного диспансеру. І лише в грудні обласна рада своїм рішенням прийняла диспансер у спільну власність громад області. А тепер обласна рада планує відмовитися від Калуського диспансеру…

Після того, як дискусії і «пошуки винного» завершилися, присутні взялися розглядати можливі варіанти виходу із ситуації, що склалася.

– Упродовж багатьох років департамент охорони здоров’я працював у напрямку, щоб об’єднати всі протитуберкульозні диспансери області в єдину службу, – повідомив Володимир Чемний. – Простіше кажучи, всі районні відділення мали бути структурними відділеннями обласного фтизіопульмоцентру. Але цього, на жаль, не сталося…

Щодо Калуського протитуберкульозного диспансеру, то ми бачимо два можливі виходи із ситуації: утворити при Калуській районній лікарні поліклінічне відділення або ж стати підрозділом Тисменицького протитуберкульозного диспансеру.

Також хотілося б наголосити, що в нашій області нараховується 700 фтизіатричних ліжок, а має залишитися 170. Тому навіть за умови збереження в Калуші протитуберкульозного відділення чи підрозділу Тисменицького диспансеру, стаціонар у Войнилові функціонувати надалі не буде. Зараз тут є 60 лікарняних ліжок.

Зважаючи на цю інформацію, присутні на сесії взялися детальніше обговорювати можливість створення фтизіатричного відділення при Калуській районній лікарні.

Зокрема, головний лікар Калуської районної лікарні Микола Гудим повідомив, що їхній заклад не проводив з цього приводу жодних розрахунків та додав, що лікарню зараз і так чекають непрості часи. За його словами, у лікарні вже скоротили 40 працівників і 15 ліжок, а щодо фінансування від НСЗУ, то його очікують у сумі 19,4 млн гривень, в той час як лише на зарплату потрібно 22 млн гривень.

Натомість головний лікар Калуського протитуберкульозного диспансеру Ольга Кузик своєю чергою представила присутнім певні розрахунки.

– Ми вже скоротили фактично наполовину працівників і наразі у Калуші та Войнилові залишилося 46 посад, – наголошувала вона. – Якщо в Калуші залишиться мінімум, а це 17,5 посади, то при мінімальній зарплаті з 1 квітня і до кінця року на зарплату потрібно буде 920 тис. гривень. Таким чином фінансування від НСЗУ на утримання підрозділу мало б вистачати.

– Вважаю, що сьогодні потрібно приймати рішення про ліквідацію Калуського протитуберкульозного диспансеру, а потім ми ще матимемо два місяці для вирішення долі поліклінічного відділення, – підсумував Віктор Гільтайчук. – Щодо стаціонару у Войнилові, то його пацієнтам, скоріше за все, доведеться їхати на лікування до Тисмениці або Івано-Франківська.

Пропоную також звернутися до обласної ради щодо збереження у Калуші фтизіатричної служби та приєднання нашого структурного підрозділу до Тисмениці або Івано-Франківська.

Підтримала цю ініціативу і голова Калуської районної державної адміністрації Жанна Табанець, яка зауважила, що в тій ситуації, яка склалася, іншого виходу, окрім ліквідації протитуберкульозного диспансеру немає.

Насамкінець Володимир Чемний відзначив, що Тисменицький протитуберкульозний диспансер готовий збільшити свій штат і взяти на роботу медпрацівників у Калуші. Відтак депутати проголосували за запропоноване рішення.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: