Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Хочемо, щоб про Калуш заговорили»

10 серпня, 08:47
Переглядів: 307

Восени з ініціативи Калуської міської ради та громадської організації «Інвест» у нашому місті планується вперше провести інвестиційний форум.

Згідно з оприлюдненою програмою, у заході візьмуть участь чимало топ-менеджерів, економічних експертів, засновників бізнес-шкіл та інших поважних гостей. Зокрема, на форум у якості спікерів запрошені засновник Києво-Могилянської бізнес-школи, колишній президент Київської школи економіки, засновник та директор Школи управління Українського католицького університету Павло Шеремета, експерт USAID Душан Кулка, представник Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest у Західній Україні Андрій Павлів та топ-менеджер Петро Чернишов. Також, безумовно, очікують і на інвесторів, які мають бажання розвивати свій бізнес у Калуші.

– Калуш, як і багато інших міст України, зараз відчуває брак інвестицій, тому ми хочемо популяризувати наше місто, представити широкому загалу його економічні можливості, інвестиційний та зовнішньоекономічний потенціал, – розповідає начальник управління економічного розвитку Калуської міської ради Юрій Соколовський. – Основа мета форуму – налагодження комунікації з інвесторами і відповідно залучення в майбутньому в наше місто інвестицій.

Також хочемо, щоб про Калуш заговорили, як про найперспективніший у Західній Україні майданчик для вкладення інвестицій. А в нас і справді сприятливий бізнес-клімат і є чимало переваг над іншими містами в області. Зокрема, це такі, як розвинута інженерно-технічна інфраструктура, широкий спектр вільних земельних ділянок та виробничих майданчиків, наявність митного поста та кваліфікованої робочої сили, одні з найнижчих в області ставки єдиного податку. Крім того, у нас добре налагоджена співпраця місцевої влади та бізнесу та є успішний досвід діяльності підприємств з іноземними інвестиціями. Про всі вищезгадані, а також про ще ряд інших переваг Калуша ми якраз і хочемо розповісти учасникам інвестиційного форуму, в тому числі, і потенційним інвесторам.

Для того, щоб якомога більше людей дізналися про потенціал нашого міста і відповідно захотіли розвивати в ньому свій бізнес, ми надіслали більше сотні запрошень на форум. Ми запросили представників торгово-промислових палат та торговельних представництв міжнародних компаній, консульських та дипломатичних представництв, представників українського бізнесу та ін. Наразі вже розпочався зворотний зв’язок, люди телефонують, цікавляться заходом, реєструються на участь у ньому.

За словами Ю. Соколовського, за задумом організаторів про потенціал міста присутнім на форумі не лише розповідатимуть теоретично, а й представлять фільм про найбільші підприємства Калуша, в які свого часу були вкладені чималі інвестиції і вони зараз успішно працюють.

– Фільм, а також виступи представників цих підприємств, будуть наочним підтвердженням того, що інвестувати в розвиток бізнесу в Калуші не лише безпечно, а й вигідно, – переконаний співрозмовник. – Крім того, на форумі планується представити проект інвестиційного паспорта міста, адже саме він формуватиме інвестиційну привабливість для потенційного інвестора. У паспорті буде загальна інформація про інфраструктуру міста, характеристика його основних економічних та соціальних показників, перелік вільних земельних ділянок, виробничих майданчиків та ін. Інвестиційний паспорт дублюватимуть двома мовами – українською та англійською.

Також хотілося б відзначити, що учасники форуму за бажанням можуть взяти участь у екскурсійних поїздках підприємствами Калуша або у презентації спеціальної тестової адаптації кооперативної настільної гри «Світ Громад» для формування спільного бачення розвитку міста і ролі кожного мешканця та організації в реалізації місцевої стратегії.

До слова, перший крок у напрямку залучення інвестицій у Калуш було зроблено ще два роки тому. Тоді в нашому місті була проведена економічна конференція, під час якої успішні калуські підприємства ділилися своїм досвідом. Сподіваємося, що інвестиційний форум, який відбудеться у вересні, буде значно масштабнішим та результативнішим.

Загалом очікуваним результатом форуму є підписання договорів про наміри, протоколів, меморандумів і подальша співпраця з інвесторами.

Нагадаємо, що у 2018 році Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International в рамках програми Transparent cities визначило прозорість інвестиційної сфери. Калуш потрапив на 22-е місце серед 100 найбільших міст України, випередивши такі обласні центри, як Луцьк, Дніпро, Кропивницький, Чернігів, Хмельницький, Херсон, Черкаси.

Щодо безпосередньо інвестиційного форуму, то ідея його проведення в Калуші належить депутату міської ради, директору ТОВ «Калуський трубний завод» Андрію Найді.

– Спочатку нас було п’ятеро: я, Сергій Гумінілович (директор ТОВ «Нетгруп-Калуш»), Наталія Захарова (керівник ГО «Інвест»), Вадим Пасічник (директор ТОВ Ч.А.С.) і Андрій Романів (директор ТОВ «ДР-Інвест»), – пригадує А. Найда. – Основними напрямками нашої роботи була розробка шляхів презентації інвестиційного потенціалу Калуша, налагодження постійно діючої двосторонньої комунікації з інвесторами, моніторинг публічних інституцій, які б збільшили кількість інвестицій в місто. Ми націлювались на руйнацію міфів щодо екологічної небезпеки Калуша для ведення бізнесу. Розглядали багато варіантів стратегії розвитку міста і все ж визначились, що Калуш – місто промислове, і саме в цьому напрямку продовжили роботу. Все решта – туризм, соціальна сфера «підтягнеться», якщо місто буде розвиватися в напрямку індустріального росту. Відтак до групи долучились і керівники та представники ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» ТОВ «Карпатсмоли», ТОВ «Карпатполімер», ПриватБанку та інші.

Згодом назустріч цьому кроку пішов і міський голова Ігор Матвійчук, який спочатку підписав Меморандум про співпрацю з нашою групою, а потім видав розпорядження щодо створення робочої групи з організації та проведення інвестиційного форуму «Калуш-Інвест 2019».

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: