Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Художниця з Тернополя отримала в Іспанії більше допомоги, ніж за все життя вдома

21 листопада, 15:13
Переглядів: 69

Вона третій рік проживає в іспанському місті Малага, але не шкодить про те, що сюди приїхала, повідомляє «НК» з посиланням на ПРО Те .

– Лише за три роки я отримала в Іспанії більше турботи, аніж в Україні за все життя. Як таке може бути? Я ж не громадянка навіть, а лише резидент. А отримую стабільну допомогу, просто через те, що я людина. – розповідає тернопільська художниця Марія Ділай.

За словами жінок, коли виникла ідея намалювати серію картин про нездорові стосунки між чоловіком і жінкою, вона подала цей проект у центрі соціальної допомоги матерям з дітей. Їй видали на руки 800 євро, щоб купити матеріали – фарби і полотна. В Україні це було би нереальним.

Марія каже, що вражена, дуже там держава підтримує жінок.

– Коли жінка включається без роботи, вона звертається в центри допомоги для жінок, – говорить художниця. – її зразу направляють до відповідного спеціаліста з доставкою сім’ї. Він є такими можливостями як робітник і призначає роботу, зарплату, допомогу, безкоштовні продукти з магазину за списком, миючі засоби, речі для гігієни. Усе просто так, за рахунок міського бюджету, бо я тут прописана. А в Україні нікому до тебе діла нема. Просто душу рве через це.

Виглядає зі сферою фантастики, але жінці можуть допомогти оплатити оренду житла.

– Тут усі люди здають квартири, – додає Марія. – Усе так життя. Це нормально. Якщо важко, то ті ж центри допомоги оплачують комунальні. Як людина не в змозі заплатити сама, платити з міського бюджету. Свою половину орендованої квартири – приносиш папери, що живеш в орендованій квартирі, пояснюєш, що цей місяць не заробила, і тобі сплачують.

Як не маєш грошей, тобі дати всі можливості мати ці гроші, заробляти, щоб підтягнутися до середнього рівня достатку. Як? Приписують такі людині психолога, які вивели її на рівну дорогу. З тобою дружать, не заповнюють, щодня на зв’язку, допомагають реалізувати всі ідеї – лиш би була ініціатива і бажання. Це є вихід з будь-якої ситуації. Цей при найкритичній ситуації тут.

Найгірше було лише в Україні. У рідній країні працювала, як віл, і ледве їжу купувала, економила на всіх. Тут, не роблячи, маєш кращу їжу і ті самі послуги. Дивно якось.

Проте такі перспективи лише для тих жінок, які проживають в Іспанії легально.

– Щомісяця держава платить одиноким матерям на неповнолітню дитину 450 євро, – продовжує Марія Ділай. – До речі, великих іспанців неосвічені. Є люди із сільських міст, які навіть читати не вміють. Вони живуть ліпше, ніж ми, незважаючи на їхню неосвіченість і неграмотність. Життєвий мінімум від держави забезпечує все необхідне на кожен день. В Іспанії є життєвий рівень, для кожної людини щодня має на столі певні продукти та послуги незалежно від її освіти та діяльності.

Олнакм не все так ідеально, каже Марія.

– В Іспанії дуже важко втриматися на роботі, – зауважує співрозмовниця. – Роботи важкі, але платять добре. Просто вимоги дуже жорсткі до працівників. Ти не можеш під час роботи зупинитися і зробити щось своє. Не маєш права брати телефон, щоб відповісти на дзвінок чи СМС. Не можна покидати робоче місце. Потрібно постійно працювати в ті роки, що маєш.

Також художниця помітила, що через клімат в Іспанії можна економити на багатьох речах.

– Не треба платити за опалення, – усміхається. – Тут дуже просто одягаються і довго носять улюблені речі. Тепло, тому одяг не зношується так, як в Україні.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: