Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Михайло Гаврилишин: «Працюємо стабільно. Хоча певне розчарування у працівників щодо дій представників державної влади присутнє»

20 червня, 09:00
Переглядів: 397

В Україні щороку День медичного працівника відзначається у третю неділю червня. Напередодні свята журналіст «НК» поспілкувалася із головним лікарем комунального некомерційного підприємства «Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Михайлом Гаврилишиним, який розповів про настрої в колективі, роботу в умовах карантину та плани на майбутнє.

– Як оцінюєте роботу вашого медичного закладу в умовах карантину?

– Це невдячна справа оцінювати самого себе. Напевно, найкращу відповідь можуть дати люди. Розумієте, ця пандемія – було щось нове як для нас, медиків, так і для людей. Ми ніколи не стикалися з подібним явищем до цього часу. Багато заходів впроваджувалися, так би мовити, по ходу – температурний скринінг, засоби індивідуального захисту і так далі. Але нікому не було достеменно відомо, як саме поведе себе ця інфекція. Хоча я припускав і висловлював свою думку, що на наших теренах не буде такої великої кількості смертей, про які ми чуємо в інших країнах. Тому треба реально, з більш-менш «холодною головою» ставитися до всіх тих заходів, які вводяться для недопущення поширення коронавірусу.

На початку ми робили різкі обмеження, виводили на роботу приблизно половину працівників колективу, бо не знали, яка буде контагіозність, як будуть хворіти медики, чи буде кому працювати. Хочу сказати, що по нас найбільше вдарила відсутність транспортного сполучення. Це більше дезорієнтувало нашу роботу, ніж сама епідемія.

– Скільки медичних працівників вашого закладу були інфіковані?

– У нас 10 чоловік отримали підтвердження через ПЛР-аналіз. При загальному штаті 380 працівників ця цифра не є дуже великою. Але деякі перехворіли важкою формою пневмонії, лікувалися по два місяці. Звичайно, у найбільшій зоні ризику перебувають працівники лабораторій, оскільки вони постійно працюють у закритому приміщенні з біоматеріалом, який може містити цей вірус.

– Які настрої панують у колективі зараз?

– Ми працюємо стабільно. Хоча певне розчарування у працівників щодо дій представників державної влади присутнє. Наприклад, стосовно загального підвищення оплати праці медичних працівників. Насправді його немає. Зокрема, я б хотів порушити питання оплати праці працівників первинної ланки. Воно є недостатнім, бо 370 грн на оплату однієї людини в рік не включають у себе вартість дезінфікуючих засобів, захисних костюмів, масок. Вічні зміни керівників як в міністерстві, так і в НСЗУ негативно впливають на роботу всіх медичних колективів.

– Чи є у такому випадку підтримка з боку місцевої влади?

– Так, вона завжди була і є зараз. Звичайно, нам би хотілося, щоб десь у фінансовому плані вона була більшою. Але я вдячний і міському голові, і депутатам Калуської міської ради, які допомагають вирішувати проблеми. Оскільки наше фінансування здійснюється через НСЗУ, то більшість питань у нас направлені туди. От, приміром, високопоставлені чиновники говорять про виплату зарплат у трикратному розмірі тим медичним працівникам, які працюють із забором аналізів для ПЛР. А нам ще навіть не переказали кошти на зарплату за травень. То про які підвищення говорять? Потрібно дотримуватися своїх зобов’язань. І міська влада тут ні до чого.

– Що вважаєте за досягнення у роботі вашого медичного закладу від початку року?

– Передусім хочу відзначити, що ті завдання, які ми ставили перед собою на початку року, станом на сьогодні вдалося виконати. Серед них, звісно, потрібно виокремити підписання договору щодо вторинної ланки. Тому ми можемо пропонувати місту певні новації. Зокрема, ми хочемо, щоб нам передали все приміщення дитячої поліклініки на вулиці Будівельників. На прикладі дитячої лабораторії нам вже вдалося показати свою готовність до прийняття такого рішення. Коли лабораторію і весь штат людей, які в ній працюють, перевели в Підгірки, ми відкрили у нашому приміщенні на першому поверсі кабінет з дитячою лабораторією, яку обслуговуємо власними силами.

Досить промовистими є і цифри – тільки минулого року ми витратили 2,6 млн гривень на оновлення лабораторій. І цього року теж плануємо їх підсилити.

– Внаслідок адміністративної реформи до Калуської ОТГ приєдналася низка навколишніх сіл і, відповідно, до підпорядкування поліклініки передалися і їхні медичні заклади. Яка ситуація з цим?

– Зараз ми працюємо над тим, щоб жителі сіл вже змогли відчути переваги від приєднання до Калуської міської ОТГ. За власні кошти ми намагаємося покращити матеріально-технічне становище медичних закладів. Думаю, що вже в середині липня нам вдасться відкрити новий ФАП у Сівці-Калуській. Також проводимо заміну системи електропостачання амбулаторії у Кропивнику. На такі речі ми не шкодуємо грошей, оскільки хочемо забезпечити і працівників якісними умовами праці, і громадян належним доступом до медичних послуг.

– Напередодні професійного свята, що б ви хотіли побажати своїм колегам?

– Я вітаю всіх медичних працівників з прийдешнім святом. Для лікаря найціннішим є пацієнт і його здоров’я. Незважаючи на цілу низку проблем, які склалися в сфері охорони здоров’я в нашій державі, ви продовжуєте самовіддано виконувати свою роботу. Тому бажаю всім щастя, добра, благополуччя, невичерпної енергії та нових професійних здобутків.

– Дякую за розмову.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: