Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Міністр висловив пропозицію про відміну медичних довідок

01 листопада, 10:49
Переглядів: 92

Калуські фахівці прокоментували ініціативу високопосадовця

Останнім часом стала популярною тема про скасування медичних довідок як для новоприйнятих працівників підприємства та установ, так і тих, що проходять медогляд повторно через певний період.

А започаткував дискусію на цю тему міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет. Так, зокрема, на своїй сторінці у Facebook він з цього приводу висловився так:

«В Україні є таке явище, як медичні довідки, які наша держава вимагає у найнесподіваніших місцях. Наприклад, у держслужбовців при прийомі на роботу вимагають дві медичні довідки (від психіатра та нарколога). Або славнозвісна довідка в басейн. На Заході такого зазвичай немає. Для мене це аргумент на користь скасування таких вимог»

На думку високопосадовця, такі довідки призводять до зайвої бюрократії, видатків та навантаження лікарень, а самі вони часто просто продаються. Хоча з іншого боку, можливо, вони мають позитивний вплив на здоров’я українців.

І хоча міністр далі стверджує, що хоче лише дослідити це питання і просить користувачів соцмережі висловитися з цього приводу, але все ж сказане міністром не залишилося осторонь офіційних засобів масової інформації. 29 жовтня, приміром, на телеканалі «1+1» у «Сніданку» цьому питанню була приділена увага.

Не залишила без уваги цю тему і редакція «НК», поцікавившись думкою з цього приводу у начальника управління з промислової безпеки, охорони праці, техніки безпеки та екології товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» Василя Кучера.

– Переконаний, – розповідає Василь Володимирович, – що це не стосуватиметься таких підприємств, як наше. – Адже не кожна людина має як відповідні фізичні, так і певні емоційно-психологічні дані, аби бути готовим до праці у важких і пожежо-вибухонебезпечних умовах. Можливо, що робота в деяких інших галузях і не потребує належного стану здоров’я людини, яка бажає працевлаштуватися, але тільки не для тих, хто хоче стати працівником хімічного, нафтохімічного підприємства чи, скажімо, металургом чи шахтарем. Для представників цих професій, як і для майбутніх правоохоронців, медичний огляд має бути обов’язковим.

Долучився до розмови на цю тему і головний лікар Калуського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин.

– Я не думаю, що подібна пропозиція буде впроваджена, – відзначив він. – Коли ж таке станеться, то медичні заклади, зрозуміло, вже узаконене рішення будуть виконувати. Але як посадовцям, так і журналістам слід добре розуміти, що проходження медичного огляду необхідне перш за все людині, яка хоче працевлаштуватися. Вона повинна знати, чи здатна фізично і психологічно працювати на тій чи іншій посаді чи на конкретному місці роботи. А хто цього не розуміє або ж свідомо нехтує цим правилами, то шукає різні шляхи, аби уникнути медичних оглядів, а довідку таки дістати. Хоча не слід забувати, що така особа стає загрозою для здоров’я інших людей, як, приміром, водії чи працівники небезпечних виробництв.

Тому вважаю, що висловлена пропозиція про відміну медичних оглядів є нічим іншим, як бажанням сподобатися людям, і вона не буде узаконена.

Підготував Степан Василів.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: