Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Міська влада відхилила два проекти Бюджету участі

15 червня, 09:38
Переглядів: 307

У попередньому номері «НК» публікувався лист калушанина Володимира Ковальчука, в якому чоловік висловив свої судження щодо Бюджету участі та певних його проектів. Наразі міська влада уже розглянула проекти і два із двадцяти п’яти відхилила через незавершений характер. Мова йде про ініціативу калушанки Юлії Маковей створити пункт прокату велосипедів та пропозицію Василя Качура реконструювати футбольний майданчик на території ЗОШ №10-ліцей.

Загалом найбільше проектів (9 із 25) стосуються сфери спорту. Здебільшого калушани пропонують встановити різні спортивні майданчики в тій чи іншій частині міста. Приміром, депутат Калуської міської ради Ольга Єланіна подала на конкурс громадських проектів Бюджету участі проект «Здорове дозвілля», який передбачає облаштування волейбольного поля і дитячого ігрового майданчика у дворі будинків №56 та № 62 на вул. Б. Хмельницького.

Калушанин Олег Савчій пропонує облаштувати спортивно-ігровий майданчик для міні-футболу та волейболу на території між житловими будинками на вулиці О. Пчілки, 61 та проспекту Л.Українки, 12.

Облаштувати спортивні майданчики на території ЗОШ №11 та ЗОШ І-ІІІ ступенів №10-ліцей пропонують Андрій Романів та Наталія Оленюк відповідно. Депутат Юрій Тимків виступив з ініціативою встановити сучасні столи для гри в настільний теніс, шахи та шашки в п’яти локаціях міста, а його колега депутат Сергій Воконоголь пропонує на вул. Хіміків спорудити дитячий майданчик з тренажерами.

Ще двоє калушан хочуть, щоб у місті з’явилися нові баскетбольні майданчики. Калушанка Ольга Засядьвовк пропонує встановити його в центральній частині міста поблизу ЗОШ №1, а Олег Пукіш – неподалік ЗОШ №9.

Майже така ж кількість проектів зареєстрована в галузі комунального господарства. Зокрема, два проекти стосуються освітлення вулиць: Сергій Гумінілович пропонує забезпечити належне освітлення між будинками на бульварі Незалежності, 2, 4, 6, а Антон Лех хоче, щоб влада міста подбала про освітлення дорожнього кільця на перехресті вулиць Долинської та Львівської.

З ініціативою створити в місті відпочинкові чи рекреаційні зони виступили відразу троє калушан: Тетяна Будзан пропонує створити відпочинкові місця в сосновому лісі у Підгірках, Христина Вальнюк впевнена, що облаштувати сквер є необхідність у житловому масиві Хотінь, а Дана Олеськів ратує за створення парку на Пагорбі Слави. Крім того, Олег Кошелєв пропонує облаштувати вольєри для утримання безпритульних собак, а Василь Пілянський – встановити дитячий майданчик на вул. Підвальна. Також калушанка Надія Яців хоче, щоб у дитсадку «Росинка» замінили двері.

Згадується дитсадок «Росинка» і у сфері освіти. Зокрема, депутат Віталій Джуган пропонує замінити на його території огорожу. Щодо іншого проекту з освітньої сфери, то ним передбачається закупити SMART-дошки для ЗОШ №5.

По два проекти зареєстровано в сфері соціального захисту та навколишнього середовища. Зокрема, калушанка Галина Федюра, проект якої минулого року був у числі переможців, пропонує закупити необхідне обладнання та облаштувати ігровий майданчик для дітей з інвалідністю на території Центру комплексної реабілітації дітей-інвалідів «Добродія Калуська». Своєю чергою Ірина Федоришин пропонує облаштувати подібний майданчик на території ЗОШ №10-ліцей.

Щодо проектів у сфері навколишнього середовища, то калушанка Віта Ковальчук ініціює очистити річку Сівка та облаштувати рекреаційні і відпочинкові зони вздовж річки, а Роман Псюк пропонує здійснювати автоматичний дистанційний онлайн моніторинг якості атмосферного повітря та води у Калуші.

Єдиний проект у сфері енергозбереження подав калушанин Ярослав Шевчук, який виступив з ініціативою встановити сонячні панелі на будівлі ЗОШ №10-ліцей.

Варто зауважити, що цьогоріч порівняно з попереднім роком значно зросла кількість зареєстрованих проектів, хоча ради справедливості варто зауважити, що окремі з них є схожими і мали б вирішуватися відповідними міськими службами в робочому порядку. Також хотілося б відзначити, що цього разу активізувалися і депутати міської ради. Відразу п’ятеро з них подали свої проекти на Бюджет участі. Це, зокрема, Ольга Єланіна, Сергій Воконоголь, Юрій Тимків, Віталій Джуган та співавтор одного з проектів Володимир Тимків.

Наступним етапом Бюджету участі буде голосування калушан за ті чи інші проекти, яке розпочнеться 1 вересня.

Про існуючі труднощі, з якими довелося стикнутися авторам проекту на перших етапах їх реалізації, журналіст «НК» поспілкувалася з Олегом Савчієм.

– Мікрорайон житлового масиву вулиць Олени Пчілки, 61, Малицької, 5, 7, 9 та проспекту Л.Українки, 8, 12, 12а налічує 9 багатоповерхових будинків, де проживає багато сімей з дітьми, – розповідає О. Савчій. – Але, незважаючи на густонаселеність цього мікрорайону, для повноцінного дитячого і дорослого дозвілля, приємного і корисного проведення часу, а тим більше для заняття спортом тут немає достатньо розвиненої інфраструктури. Окрім одного баскетбольного щита у дворі між будинками на проспекті Л.Українки, 8 і вул. Малицької, 9 та дитячого майданчика в дворі між будинками на вул. Малицької, 5, 7, 9 та ще кількох окремих дитячих гойдалок у цих двориках більш нічого цікавого немає. Тому у мене й винилка ідея зареєструвати проект, який передбачає облаштування  багатофункціонального спортивного майданчика для гри у міні-футбол і волейбол на вищезгаданій території. Я проти того, щоб діти проводили весь свій вільний час за комп’ютерами. Хотілося б, щоб діти та дорослі відпочивали на відкритому просторі, разом займалися спортом.

Для початку я вивчив нормативно-правову базу, яка регулює створення проектів. Після цього взявся за розробку проектно-кошторисної документації. Для цього потрібно було вивчити вартість будівельних матеріалів та монтажних робіт. Загалом у складанні кошторисної документації мені дуже допомогли колеги із «КАРПАТНАФТОХІМу», які мають у цьому досвід. Також цьогоріч перш ніж подати проект на розгляд міської ради потрібно було зібрати 20 підписів підтримки. Наразі проект уже пройшов модерацію, наступний етап – голосування. Сподіваюся, що калушани підтримають мій проект…

0 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: