Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

На місці кінотеатру буде багатоквартирний житловий будинок

07 березня, 08:53
Переглядів: 148

На останній сесії Калуської міської ради більшість депутатів проголосувала за надання дозволу на розроблення проекту детального планування території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки для реконструкції існуючої будівлі під багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями комерційного призначення на площі Героїв, 16. Простіше кажучи, депутати дали дозвіл інвестору на місці кінотеатру «Відродження» збудувати багатоквартирний житловий будинок з комерційними приміщеннями. Щоправда, при дотриманні певних умов…

Спершу депутат Андрій Найда нагадав присутнім історію цього питання та запропонував декілька варіантів вирішення ситуації, серед яких і дозволити зміну цільового призначення, але з певними застереженнями.

– Для того, щоб дізнатися думку калушан з цього приводу нещодавно були проведені громадські слухання, – пригадав А. Найда. – Думка громади розділилася… Проїхавшись Калушем, зокрема, його промисловою зоною, можна дійти висновку, що напливу інвесторів у Калуші немає, тому вже існуючим варто були б піти на певні поступки. Проте, з іншого боку, в калушан є недовіра до ТОВ «Відродження 2011» і вона небезпідставна. Адже власник не виконав свої зобов’язання, не утримує територію в належному стані та ін. А ще люди не довіряють і міській владі, яка не відстоювала інтереси громади, починаючи з 2011 року, коли мав, згідно з договором, запрацювати кінотеатр.

Що робити далі? У нас є три варіанти виходу із ситуації. Перший варіант – прийняти проект рішення без змін. У такому випадку існують ризики, що власник може продати землю або ж і надалі роками нічого не будувати. Другий варіант – провести референдум і дізнатися думку калушан щодо зміни цільового призначення землі. Третій варіантзмінити цільове призначення землі, але з певними поправками.

Зокрема, Андрій Найда запропонував створити погоджувальну комісію для узгодження ПДП. Ця комісія має розробити проект договору, в якому будуть прописані нові договірні зобов’язання між інвестором і Калуською міською радою. Також забудовник зобов’язується погоджувати з комісією дизайн, поверховість будівлі і кількість комерційних приміщень. А у випадку, якщо внаслідок ведення будівельних робіт пошкодження зазнають сусідні будівлі, то він за свій рахунок усуває недоліки або забезпечує житлом їхніх мешканців. Крім того, забудовнику забороняється продавати, здавати в оренду цю територію до завершення робіт і здачі об’єкта в експлуатацію.

Проте не всі депутати підтримали ідею Андрія Найди. Зокрема, Тарас Ходак переконував, що такий варіант занадто складний для інвестора.

– Потрібно простіше до цього ставитися, – акцентував депутат. – Інвестор хоче будувати, а ми створюємо йому перепони. Вважаю, що потрібно підтримати забудовника і вже нарешті починати щось робити.

Натомість Євген Гірник від імені Координаційної ради політичних партій і громадських організацій демократичного спрямування Калущини, підтримав запропонований Андрієм Найдою варіант виходу із ситуації, що склалася.

– Саме такий договір, а не жоден меморандум, дозволить контролювати інвестора і врешті розв’язати цей гордіїв вузол, – зазначив Є. Гірник.

Інвестор В’ячеслав Кредісов, своєю чергою, запевнив присутніх, що готовий реалізувати проект, який раніше представляв.

– Я не проти запропонованого Андрієм Найдою варіанту вирішення ситуації, – зазначив В. Кредісов. – Розумію, що це лише початок роботи, будемо обговорювати, приймати рішення. Фінансово я готовий розпочати будівництво, але не виключаю, що «притягну» сюди ще одну з найбільших фінансово-промислових груп в Україні. Звісно, це відбуватиметься з вашого погодження.

Після цього депутати приступили до голосування, проте з першого разу поправки А. Найди не здобули необхідної підтримки.

– Зауваження є слушними і відповідають вимогам законодавства, – наголосив міський голова Ігор Матвійчук. – Об’єкт став справді резонансним, а запропонований механізм дій зняв би існуючі підозри між інвестором і громадою. Особисто я за те, щоб дати дозвіл із певними застереженнями, тому прошу підтримати запропоновані зміни.

Відтак з другої спроби депутати підтримали внесені поправки і проект рішення загалом.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: