Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Начальник Калуського райвідділу управління Державної міграційної служби України розповів, як отримати паспорт з чіпом

02 червня, 14:21
Переглядів: 49528

Тема отримання закордонного паспорта зараз у багатьох на вустах. Однією із причин підвищеної зацікавленості цим документом є запровадження для українських громадян безвізового режиму з Європейським Союзом. Відтак наші громадяни почали масово цікавитися де, як і за який період часу можна виготовити біометричний закордонний паспорт. З останнього, власне, і розпочалася розмова журналіста «НК» з Ростиславом Нестераком.

– Біометричний паспорт – це державний документ, в якому вмонтваний електронний чіп, на який записується інформація про власника (дані паспорту, оцифроване зображення обличчя, підпис і відбитки вказівних пальців), – розповідає Ростислав Богданович. – У паспортах дітей з 12 до 14 років немає цифрового підпису, а є лише відбитки пальців. А діти до 12 років не здають і відбитки пальців. Паспорти ж для дітей з 14 до 16 років вирізняються від дорослих лише тим, що в них термін дії чотири, а не десять років. Також варто зауважити, що, починаючи з 1 жовтня 2016 року, в Україні виготовляються лише біометричні паспорти для виїзду за кордон.

Щодо переваг біометричного паспорта, то з 11 червня має набрати чинності рішення Європейського Союзу про надання громадянам України безвізового режиму. І тоді ті громадяни, які матимуть біометричний паспорт зможуть перетинати кордон без візи. Натомість людям, в яких, так би мовити, ще звичайні закордонні паспорти потрібно буде відкривати візу.

Хоча, варто зауважити, що наявність біометричного паспорта не означає, що більше нічого не потрібно мати для вільного перетину кордону. Приміром, вже зараз в Інтернеті можна знайти попередні списки, в яких є інформація про те, скільки слід буде пред’явити коштів при перетині кордону до тієї чи іншої країни. Також зазначається, що при виїзді за кордон потрібно мати підтвердження про те, де ви будете проживати (наприклад, документ, який засвідчує, що на вас заброньований номер у готелі). Крім того, ведеться мова й про те, що можуть вимагати квиток у зворотній бік та інше.

Щоб дізнатися детальнішу інформацію з приводу того, як з 11 червня відбуватиметься перетин кордону до тієї чи іншої держави з біометричним паспортом, ми зверталися до Державної прикордонної служби України, але точної інформації не мають поки що й там.

– Які документи потрібні для отримання біометричного паспорту та як виглядає процедура їх подання?

– Громадянину, якому виповнилося 16 років, для отримання біометричного паспорту потрібно мати український паспорт, ідентифікаційний код і при наявності попередній закордонний паспорт. Підліткам від 14 років для виготовлення біометричного паспорта, спочатку потрібно отримати український паспорт у вигляді ID-картки.

Діти до 12 років для отримання паспорта приходять у супроводі одного з батьків. Потрібно мати свідоцтво про народження дитини, українські паспорти батьків, свідоцтво про одруження (при наявності). У дітей до 12 років відбитки пальця не беруть, а щодо фотографій, то можна принести готові, які сканують наші працівники. Проте, якщо дитина вже досягла такого віку, що може прийти з батьками і сфотографуватися на місці, то це, звичайно ж, ще краще, бо скановані фотографії не завжди відповідають усім вимогам.

Маючи всі необхідні документи, людина приходить до нас, оплачує послуги, пише заяву на отримання паспорта, фотографується, проходить дактилоскопію (сканування відбитків пальців). Ми опрацьовуємо документи, передаємо їх у Київ і через визначений термін отримуємо готові біометричні паспорти, про що повідомляємо громадян.

– Яка вартість та термін дії біометричного паспорта?

– Вартість виготовлення цього документу залежить від терміну. Він обійдеться вам у 557 грн. 32 коп. у разі оформлення протягом 20 робочих днів та у 810 грн. 32 коп. у разі оформлення протягом 3 чи 7 днів. За три дні паспорт виготовляється, якщо людина має документальне підтвердження, що їй терміново необхідний паспорт. Приміром, потрібно їхати на термінове лікування за кордон чи помер хтось із рідних та інше.

Наразі більшість калушан виготовляють нетермінові паспорти.

– Скажіть, будь ласка, чи спостерігається у Калуші ажіотаж довкола видачі біометричних паспортів?

– Калуш, на жаль, не став винятком у цьому плані. Як і в інших містах України, у нас теж є черги на виготовлення біометричних паспортів. Люди приходять до управління в шостій-сьомій годині ранку, формуючи живі черги. Електронної черги для подання документів на біометричний паспорт у нас немає.

Залежно від роботи техніки та інших виробничих нюансів ми можемо прийняти в день від 20 до 40 осіб. Справа в тому, що в когось не відразу зчитується електронний підпис, у когось – не сканується відбиток пальця, а це все займає час. З цією проблемою ми вже зверталися в Державну міграційну службу України, але поки що зрушень немає.

Проте заради справедливості варто зауважити, що людей, які хочуть подати документи на терміновий паспорт, ми завжди намагаємося прийняти у день їх звернення.

До речі, якщо раніше наші працівники спостерігали певну сезонність звернень людей за виготовленням біометричного паспорта, то тепер у нас кожного дня багато громадян. Зараз, на мою думку, спостерігається пік ажіотажу і так буде ще десь, мабуть, три місяці.

Хочу також повідомити, що Калуський райвідділ управління Державної міграційної служби України працює у вівторок, середу, четвер та п’ятницю з 9.00 до 18.00, а в суботу з 9.00 до 16.45.

– Чи можна в Калуші ще десь подати документи на виготовлення паспорта?

– Наразі документи на виготовлення біометричного паспорта люди можуть подати лише в наше управління Державної міграційної служби України, але сподіваємося, що вже найближчим часом це можна буде зробити і в Центрі надання адміністративних послуг Калуської міської ради. Наскільки мені відомо, то вони вже закупили все необхідне для цього обладнання і нині тривають роботи з його встановлення.

– Ростиславе Богдановичу, чи забезпечене ваше управління усім необхідним для безперебійної роботи?

– У нас добре налагоджена співпраця як з міською, так і з районною радами. Чим можуть, вони нам допомагають. Не виникає проблем і з Центром надання адміністративних послуг.

Єдине, що хотілося б, щоб нам збільшили штат, адже кількість наших працівників залишилася незмінною, а кількість бажаючих отримати паспорти суттєво зросла. Тому доводиться інколи працювати і в позаробочий час.

Також, користуючись нагодою, хотів би звернутися до калушан із проханням, щоб вони завчасно думали про те, коли їм буде потрібен паспорт, а не приходили в останній момент, створюючи і собі, і нам проблеми.

Розмову вела Тетяна КУРТАШ.

5781 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: