Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Олег Гривнак: «Другий рік переконуюся в тому, що необхідно змінювати процедуру голосування за проєкти в межах Бюджету участі»

18 вересня, 11:18
Переглядів: 446

Конкурс «Бюджет участі» вже став хорошим інструментом реалізації ідей для активних жителів нашого міста з метою поліпшення Калуша. Дехто з авторів систематично бере в ньому участь. Одним із них є Олег Гривнак. Минулорічний проєкт хлопця «Волейбольний майданчик» став переможцем у категорії «Великі проєкти», набравши 576 голосів. Зараз у сквері на вулицях Січових Стрільців, 3, та Пушкіна, 15-В, завершуються роботи з облаштування волейбольного майданчика.

Цього року Олег Гривнак виступив автором ще одного проєкту – «Дитячий майданчик «Руханка», ­ який передбачає створення ігрової відпочинкової зони для дітей з особливими потребами на території комунального закладу «Добродія Калуська». Про свій досвід участі в конкурсі «Бюджет участі» та власні спостереження щодо його проведення активний калушанин розповів журналістці «НК».

Чому, Олеже, ти вирішив минулого року взяти участь у конкурсі «Бюджет участі»?

–  Про те, що в місті проводять такий конкурс я дізнався від свого друга. Перші роки просто спостерігав за процесом – як відбувається подання проєктів, агітація за них, голосування. А минулого року вирішив сам стати автором, оскільки вже мав деякий досвід.

А чому запропонував ідею облаштування саме волейбольного майданчика?

– Насправді у Калуші до цього часу зіграти у волейбол на відповідно облаштованому полі можна було тільки у спортзалах. Цей волейбольний майданчик став першим у межах нашого міста. Зараз є декілька баскетбольних майданчиків, багато футбольних полів, бачимо, як оновлюється стадіон «Хімік», але окремого місця для гри у волейбол не було. Тому й вирішили з однодумцями подати саме таку ідею на розгляд калушан і радіємо з того, що нас калушани підтримали.

– Які роботи з облаштування волейбольного майданчика ще слід виконати?

– Ще мають доробити тримачі для сітки, встановити саму сітку, облаштувати територію по периметру майданчика. Згідно з проєктом ще хотіли встановити лавочки, але в управлінні з питань житлово-комунального господарства нам повідомили, що це вже буде зроблено наступного року.

– Проєкти, автором яких ти є, стосуються організації дозвілля дітей та молоді. Чому саме цей напрямок?

– Насамперед, мене, як представника молодого покоління, хвилюють ці питання, вони мені близькі. Також з 2014 року я є членом міської громадської організації «Молодий Рух», а одним із напрямків нашої діяльності є, власне, організація дозвілля дітей та молоді міста. За роки своєї громадської діяльності я зауважив, що в місті мало уваги приділяється питанню дозвілля молоді з особливими потребами. Тому цього року вирішив подати проєкт, який частково зміг би покращити ситуацію, що склалася. Це облаштування ігрового майданчика «Руханка» на території реабілітаційного центру «Добродія Калуська» для дітей та молоді з особливим потребами. Надіюся, що цей проєкт теж зацікавить мешканців калуської громади.

– Як можеш оцінити спілкування щодо свого нового проєкту з представниками влади, які оцінювали можливість його реалізації?

– Співпрацювати з профільним управлінням, а в моєму випадку це було управління з питань житлово-комунального господарства, було досить комфортно. Вони пропонували нам варіанти, ми також пояснювали власні ідеї. В результаті така співпраця видалася досить продуктивною.

– Цього року в Положення про конкурс було внесено досить багато змін. Яке твоє ставлення до них?

– Цьогорічні зміни були досить конструктивними. Тішить те, що був зроблений акцент на спілкуванні з авторами. Це те, що є дуже важливим для авторів, оскільки ми можемо отримати професійну думку збоку – реальну, адекватну. Особисто я практично щодня протягом усього періоду, коли відбувався розгляд проєкту, був на зв’язку як і з начальником відділу з питань внутрішньої політики і зв’язків з громадськістю Тарасом Нижником, так і з представниками управління з питань житлово-комунального господарства. Тому в мій першопочатковий проєкт внесено досить таки багато змін, але кінцевим результатом я задоволений.

– Олеже, з огляду на твій досвід участі в конкурсі «Бюджет участі», чи радив би ти щось змінити в ньому?

– Вже другий рік я переконуюся в тому, що потрібно внести змінити в саму процедуру голосування. На мою думку, неправильним є те, що людина може підтримати тільки один проєкт. Якщо ж діє поділ на категорії, наприклад, цього року маємо великі, малі та мініпроєкти, то доцільно було б дати можливість тим, хто голосує, вибрати ідею для підтримки у кожній категорії. На жаль, думка влади є дещо іншою. А взагалі можна простежити, що з кожним роком рівень зацікавленості до участі в конкурсі падає. Тому, напевне, на наступний рік потрібно таки вносити зміни до умов його проведення.

– Дякую за розмову.

Ірина САВКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: