Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Павло Погинайко: «Роман Сушко був вимогливим до всіх керівником»

03 липня, 09:52
Переглядів: 715

У Калуші очікуються громадські слухання з приводу перейменування вулиці Європейська на його честь

У серпні цього року колишньому міському голові Калуша, Почесному громадянину міста Роману Васильовичу Сушку виповнилося б 70 років. Проте 26 січня 2017 року він помер після операції на серці у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова. На минулій сесії депутати Калуської міської ради підтримали рішення про перейменування вулиці Європейська, яка була збудована за каденції Романа Сушка, на його честь. Але для того, щоб була дотримана процедура і не виникло проблем у майбутньому, питання про перейменування вулиці буде винесено на громадські слухання. Тому до його розгляду депутати вирішили повернутися на наступній черговій сесії.

Роман Сушко тричі очолював Калуш, був керівником апарату та заступником голови політичної партії «Народний Рух України». Його діяльність досить неоднозначно оцінюється жителями нашого міста. То ж яким мером був Роман Сушко? Про це журналіст «НК» поспілкувалася із одним з його тодішніх заступників Павлом Погинайком.

Павле Володимировичу, розкажіть про те, як ви потрапили в команду Романа Сушка?

– Я був депутатом першого демократичного скликання Калуської міської ради від Народного Руху, як і, до речі, Роман Сушко. То були важкі й складні часи не тільки для нашого міста, але й для України загалом. Тоді не було такої структури ради, як тепер, не було, приміром, виконкому. Нас, депутатів, загалом було 100 чоловік. Створили 15 комісій. Мені зателефонували й запитали, в якій хочу працювати. Оскільки на той час я майже двадцять років пропрацював у сфері виробництва, то відповів, що маю досвід там. На крайній випадок погодився б піти в комісію, яка займалася б питаннями житлово-комунального господарства. Роман Васильович ж тоді запропонував піти в комісію торгівлі, побуту та громадського харчування. Я був незнайомий з цією сферою, але очолюючи цю комісію, навчився багато нового.

Ставши заступником міського голови, я відповідав за питання, пов’язані з промисловістю, економікою, транспортом, зв'язком, надзвичайними ситуаціями та екологією.

Яким керівником він був?

– Роман Сушко дуже відповідально ставився до проблем міста. Регулярно проводив об’їзди території з керівниками служб. Їхньою метою було своєчасне виявлення проблем та оперативне прийняття рішень щодо усунення недоліків. Він був вимогливим до всіх. Казав мені: «Ти – заступник, мусиш своє профільне питання знати краще за мене.» Нам це не завжди вдавалося, на жаль. Поряд з ним було цікаво працювати – це була велика школа місцевого самоврядування. Він міг відстоювати інтереси міста перед будь-якими вищестоящими чиновниками, якщо знав, що правда на його боці. Так Верховна Рада України саме завдяки його наполегливості затвердила межі міста. Вмів він працювати з інвесторами, агітувати й залучати їх в наше місто. Наприклад, таким чином був створений новий сучасний завод «3 Бетони» на базі збанкрутілого старого заводу, який простояв сім років.

– Серед інших здобутків Романа Сушка на посаді міського голови Калуша що можете виокремити?

– Роман Васильович був всесторонньо обдарованим, дуже ініціативним мером і не залишав без уваги жодних міських проблем. За його каденцій активно розвивалася міська інфраструктура. Так, на місці малих і високозатратних КНС було побудовано нову КНС-3, яка зібрала всі стоки міста. Від неї споруджений новий трубопровід на очисні споруди протяжністю 7 км. У сфері теплопостачання – будівництво цілого ряду локальних котелень, починаючи з найвіддаленіших районів міста для забезпечення теплом населення та інших будівель, заміна на теплотрасі попередньо ізольованих труб для зменшення втрат тепла.

А в соціальній та гуманітарній сферах за його каденцій було збудоване житло для репресованих і реабілітованих політв’язнів, створений навчальний заклад нового типу – гімназія у приміщенні недіючого дитячого садочка, встановлений новий пам’ятник Тарасу Шевченку. Старий, як усі знають, був подарований місту Сімферополю.

Також, будучи міським головою, Роман Сушко значну увагу приділяв реконструкції та будівництву доріг і мостів. Зараз дороги на вулицях Помаранчевої Революції, Європейська, заново встановлені два мости у Підгірках є досить важливими для транспортної мережі міста.

За часів керівництва Романа Сушка проведена декомунізація в Калуші: ліквідовано старі комуністичні пам’ятники, перейменовано багато вулиць, повернувши їм попередні історичні назви. Декомунізація включала також призначення нових прогресивних управлінців на керівні посади.

Важливим для нього були питання екології, вимогливо ставився до підприємств-забруднювачів навколишнього середовища. Під час його роботи міським головою ряд шкідливих виробництв припинили діяльність. На магнієвому заводі в 1991-1992 роках замінено апарати зануреного горіння на технологію вакуум-випарки, що зменшило викиди з димової труби заводу.

– Що йому, на вашу думку, не вдалося зробити?

– Роман Сушко не зумів розрахувати до кінця свої сили, потужність власного серця. Нелегкою ж була і робота в Центральному штабі Народного Руху України. І він «згорів» у повному розквіті сил.

– Яке ваше ставлення до ініціативи з перейменування вулиці Європейська на честь Романа Сушка?

– Чесно кажучи, зараз він знаходиться в такому місці, коли йому вже все одно до цього всього. Але факт залишається фактом – будучи міським головою Калуша, він зумів розвинути його, впровадити те, що сьогодні популярно називати «реформами». Тому вшанування пам’яті такої людини є беззаперечно хорошим кроком.

– Дякую за розмову.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: