Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Що буде зроблено у Калуші за гроші «Громадського бюджету»?

02 жовтня, 08:48
Переглядів: 155

Раніше на сторінках «НК» ми ознайомлювали читачів із усіма поданими цьогоріч на конкурс Бюджету участі проектами, а 22 вересня вже завершилося голосування за них.

І хоча остаточні підсумку конкурсу будуть лише після перевірки голосів на відповідність всім критеріям, відрив між лідерами і аутсайдерами наразі такий, що рейтинг навряд чи зміниться.

Тож, що пропонують автори проектів-переможців покращити в нашому місті?

Серед великих проектів до голосування було допущено 11 з бюджетом в межах 500 тисяч гривень. На їх реалізацію в міському бюджеті передбачили півтора мільйона гривень, тож лише три проекти можуть бути реалізовані.

Наразі лідером голосування серед великих проектів є проект «Волейбольний майданчик» (576 голосів). Автор проекту калушанин Олег Гривнак пропонує облаштувати майданчик для спортивних ігор, зокрема волейболу й бадмінтону, на території між будинками на вулицях Пушкіна, 15 та Січових Стрільців, 1 і 3.

– У місті будують футбольні поля та баскетбольні майданчики, а волейбол залишився поза увагою, – переконаний О. Гривнак. – Повноцінні волейбольні поля доступні тільки у стінах навчальних закладів. Тому хочеться зробити волейбол доступним всім. Облаштування цього спортивного майданчика дозволить дорослим і дітям активно та безпечно проводити свій вільний час.

Другу сходинку за результатами голосування посідає проект «Замок мрій – казка щасливого дитинства» (559 голосів). Згідно з цим проектом, для дітей мікрорайону на проспекті Лесі Українки 1 і 9 планується спорудити дитячий розважальний комплекс для задоволення психологічних, фізичних та моральних потреб.

Автор проекту Мар’яна Думенко переконана, що фізичне навантаження і свіже повітря зміцнюють здоров’я дітей та підсилюють їх працездатність, а отже, придбання й облаштування повноцінного ігрового комплексу позитивно впливатиме на всебічний розвиток юнаків і дівчат.

Замикає трійку переможців проект «Річкова алея» (549 голосів), яким передбачено облаштувати алею на березі річки Сівка від проспекту Лесі Українки вздовж проїзду до управління Пенсійного фонду. Зокрема, автор проекту Іван Качмар пропонує облаштувати доріжку з тротуарної плитки, на якій встановити десять лавочок і стільки ж смітників. Найдорожчі складові проекту – бруківка та її викладання.

Проект «Сквер павутинка», який за результатами голосування посів четверте місце, здобув підтримку 465 калушан.

Щодо малих проектів з бюджетом в межах 250 тисяч гривень, то на їх реалізацію в міському бюджеті було закладено 1 млн гривень. Таким чином, переможцями будуть щонайменше чотири проекти. Загалом же до голосування було допущено п’ять малих проектів, відтак конкуренція не була великою.

Лідером голосування серед малих проектів став проект «Квітуче рідне місто» (60 голосів), який має на меті оздобити зеленими культурами головне кільце міста (на сполученні вулиць Б. Хмельницького, Хіміків, Пушкіна та проспекту Лесі Українки) для забезпечення його естетичного вигляду.

Озеленення ділянок міста – не чиясь забаганка, а необхідність, що доведена біологами та фахівцями з гігієни і містобудування, – переконує автор проекту калушанин Ігор Чура. – Крім того, так Калуш стане більш привабливим для туристів.

Із результатом у 34 голоси другу сходинку посів проект «Привітне місто», в якому пропонується встановити у різних частинах міста оригінальні лавки з написами «Калуш», «Калушер» та зображеннями пивних келихів, кірок тощо, що будуть асоціюватися з містом шахтарів, пивоварів та іншими історичними й сучасними подіями з життя Калуша. Також автор проекту калушанка Віта Ковальчук пропонує встановити карусель «Історія Калуша» біля центральної пошти або на площі Героїв і велику фотозону в парку культури і відпочинку ім. І. Франка.

– Реалізація цього проекту зробить Калуш туристично привабливим і, як результат, збільшаться фінансові надходження до бюджету міста, – переконана жінка. – Місто набере візуально кращого зовнішнього вигляду, з’являться нові місця для затишного та комфортного проведення дозвілля.

Лише на два голоси калушан менше від попереднього здобув проект «Покращення взаєморозуміння вчителі-діти», яким передбачено організовувати навчальні тренінги про особливості дитячої психології для вчителів у школах міста.

– З кожним роком бажання вчитися у дітей стає все меншим, – розповідає автор проекту Тетяна Щербінська. – Старі методи вже не дієві, тому пропоную провести для вчителів тренінги сертифікованого психолога. За результатами тренінгів учителі будуть краще розуміти дітей, навчаться створювати атмосферу в класі, яка б надихала учнів, спонукала до навчання та ін.

Замикає четвірку лідерів проект «Зарядна станція для електромобілів» (31 голос). Автор цього проекту Євген Шпарій вважає, що спорудження такої станції стимулюватиме мешканців міста і району переходити на екологічно безпечний електротранспорт.

В таких містах, як Долина, Івано-Франківськ, Львів та інших, уже встановлено багато зарядних станцій для електромобілів, а у Калуші – жодної, – розповідає чоловік. – Тому люди, які проїжджають повз наше місто, та і самі жителі Калуша, не мають змоги скористатися такою опцією. Цей проект для усіх людей, які хочуть зробити Україну екологічною і сучасною країною.

Не набрав необхідної кількості голосів для перемоги проект «Будки для собачого притулку», але оскільки загальний бюджет чотирьох малих проектів 849 тис. гривень, то за зекономлені 111 тисяч гривень можна було б бодай частково реалізувати ще один проект.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: