Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Що калушани пропонують зробити за гроші «Громадського бюджету»? (Продовження)

29 червня, 11:42
Переглядів: 143

У попередньому номері «НК» ми ознайомлювали читачів із поданими на конкурс Бюджету участі великими проектами. Сьогодні ж йтиметься про малі проекти, максимальна вартість яких 250 тис. гривень.

«Привітне місто»

(Бюджет – 249,550 тис. гривень)

Калушанка Віта Ковальчук переконана, що привабливе для туристів місто часто володіє винятковими речами. Тому у її проекті пропонується зробити певні зовнішні елементи візитівкою Калуша.

Зокрема, йдеться про встановлення у різних частинах міста оригінальних лавок з написами «Калуш», «Калушер» та зображеннями пивних келихів, кірок тощо, що будуть асоціюватися з містом шахтарів, пивоварів та іншими історичними й сучасними подіями з життя Калуша.

Також жінка пропонує встановити карусель «Історія Калуша» біля центральної пошти або на площі Героїв. Крім того, в парку культури і відпочинку ім. І. Франка має бути розташована велика фотозона.

 

Зарядна станція для електромобілів

(Бюджет – 137,3 тис. гривень)

Автор цього проекту Євген Шпарій вважає, що спорудження такої станції стимулюватиме мешканців міста і району переходити на екологічно безпечний електротранспорт.

«У таких містах, як Долина, Івано-Франківськ, Львів та інших, уже встановлено багато зарядних станцій для електромобілів, а у Калуші – жодної. Тому люди, які проїжджають повз наше місто, та і самі калушани не мають змоги скористатися такою опцією», – йдеться в проекті.

Євген Шпарій пропонує встановити зарядну станцію для автомобілів та передати її на обслуговування КП «Міськсвітло» або КП «Калушавтодор».

Окрім того, для реалізації проєкту необхідно встановити дорожні знаки та нанести розмітку, встановити камеру відеоспостереження та провести рекламну кампанію.

 

15 будок для притулку

(Бюджет – 30,650 тис. гривень)

Проект калушанки Степанії Кулик має на меті вирішити проблему із нестачею місць для розміщення безпритульних собак у Калуському притулку.

За 15 тис. гривень передбачається закупити 15 будок, а 5 тис. гривень закладено на їхній монтаж. Крім того, ще 10 тис. гривень пропонується витратити на роботи з підвищення рівня вольєрів та захисту їх від підтоплення водою.

 

Логопедична кімната для дітей

(Бюджет – 32,5 тис. гривень)

Автор проекту Ірина Кулик пропонує у будь-якому приміщенні комунального майна, гуртка, школи чи ЖЕО обладнати логопедичну кімнату для дітей з особливими освітніми потребами.

Інтерактивна кімната має бути орієнтована на учнів молодших класів і складатися з декількох зон: для ігор і спілкування, для розвитку розумових здібностей та реалізації пізнавальних інтересів дітей, для проведення сучасних уроків.

Усі видатки передбачені на закупівлю і монтаж обладнання. А це, зокрема, смарт-дошки, проектор, планшети, ноутбук, спортивний комплекс для дітей, настільні й наукові ігри, меблі та ін.

 

Сквер з відеоспостереженням і роледромом

(Бюджет – 250 тис. гривень)

Автором проекту, який передбачає благоустрій та озеленення території скверу на «пятачку», вздовж будинку №30 на вул. Богдана Хмельницького, монтаж системи відеоспостереження, роледром та парканчик навколо клумб у дворі будинку, є калушанка Вікторія Богуцька.

Озеленити територію планується соснами та туями. Окрім того, проект передбачає облаштування парканчика навколо клумб у дворі будинку, монтаж системи відеоспостереження за сквером та ролледрому як елементу благоустрою скверу.

 

Навчальні тренінги для вчителів від психолога

(Бюджет – 99 тис. гривень)

Калушанка Тетяна Щербінська пропонує організовувати навчальні тренінги про особливості дитячої психології для вчителів у школах міста.

Автор проекту переконана, що за результатами тренінгів учителі будуть краще розуміти дітей, навчаться створювати атмосферу в класі, яка б надихала дітей, спонукала до навчання та ін.

Тренінг включає в себе 15 годин навчання. Тренером є сертифікований психолог Лайма Корчинська.

 

Сучасна бігова доріжка на стадіоні сьомої школи

(Бюджет – 250 тис. гривень)

Автор проекту Наталія Цахній переконана, що бігова доріжка – необхідний елемент спортивної інфраструктури, а тому пропонує спорудити бігову доріжку зі штучним покриттям навколо футбольного поля ЗОШ №7.

Згідно з проектом, бігова доріжка має мати основу з щебеню, далі – цементнобетонне покриття. А основні видатки – закупівля і установка синтетичного покриття.

 

«Квітуче рідне місто»

(Бюджет – 250 тис. гривень)

Цим проектом передбачається оздобити зеленими культурами головне кільце міста – на сполученні вулиць Б. Хмельницького, Хіміків, Пушкіна та проспекту Лесі Українки.

Метою проекту є облаштування та озеленення кільця для забезпечення його естетичного вигляду. Для цього автор проекту калушанин Ігор Чура планує облаштувати топіарій (композиція, яка включає фігурне формування і стрижку дерев і чагарників та надання їм різної форми – геометричних фігур, фігур людей, тварин тощо).

 

Інтерактивна кімната для проведення сучасних уроків

(Бюджет – 249,940 тис. гривень)

Калушанин Микола Сисак пропонує створити у ЗОШ №7 інтерактивну креативну кімнату, де діти зможуть займатися активною творчою діяльністю, задовольнити потреби у ігровій та руховій активності. Але основне те, що це буде місце для проведення сучасних комп’ютеризованих уроків.

Усі видатки проекту – на закупівлю і монтаж обладнання.

 

«Мультистудія «Мікс»

(Бюджет – 250 тис. гривень)

Автор проекту Олена Богуцька пропонує облаштувати інноваційну територію для творчості дітей в будівлі колишнього дитячого садка, де зараз знаходиться ЖЕО №4, та використати прилеглу територію.

За задумом автора, тут має бути курс 3D-моделювання та друку, курс вивчення іноземних мов для учнів, вчителів та мешканців міста, онлайн-бібліотека, лабораторія для проведення дослідницьких робіт учнів, клуб, де учні можуть спробувати і побачити як функціонують запрограмовані моделі LEGO, мультиплікаційна студія та ін.

Нагадаємо, що всі проекти до 27 червня перебуватимуть на розгляді, а відтак комісія прийме рішення, які з них допустити до голосування. А з 1 липня розпочнеться інформаційна кампанія, яка триватиме два місяці до 30 серпня включно. Проголосувати за проекти можна буде з 2 до 22 вересня. Переможців оголосять до 15 жовтня.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: