Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Що принесе українцям 2020 рік?

02 січня, 10:26
Переглядів: 259

Для багатьох із нас Новий рік – це очікування казки, надія на щось хороше та приємне. Але якщо, помріявши, повернутися до реальності, то в 2020 році на українців чекає чимало соціальних та економічних сюрпризів. Та про все за порядком…

Соціальні стандарти

З 1 січня 2020 року прожитковий мінімум на одну людину становитиме 2027 грн, з 1 липня – 2118 грн, а з 1 грудня – 2189 грн. Для дітей віком до 6 років: з 1 січня – 1779 грн, з 1 липня – 1859 грн, з 1 грудня – 1921 грн. Для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 2218 грн, з 1 липня – 2318 грн, з 1 грудня – 2395 грн. Для працездатних осіб: з 1 січня – 2102 грн, з 1 липня – 2197 грн, з 1 грудня – 2270 грн. Для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 1638 грн, з 1 липня – 1712 грн, з 1 грудня – 1769 грн.

Щодо мінімальної зарплати, то згідно з проєктом держбюджету на 2020 рік, вона збільшиться на 550 гривень і становитиме 4723 грн.

А от чиновники з нового року визначатимуть розмір своїх зарплат самі, виходячи з бюджетних можливостей. Їхні оклади відв’язали від прожиткового мінімуму.

Мінімальна пенсія з 1 січня не зросте і становитиме 1638 грн. Трохи вона збільшиться лише у липні – 1712 грн та грудні – 1769 грн.

Розмір допомоги у зв’язку з народження дитини теж не зміниться і становитиме 41280 грн. Виплата цієї допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 грн, а решта суми допомоги виплачуватиметься впродовж наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн.

Нові гроші

Національний банк України у 2020 році планує ввести в обіг оновлену банкноту номіналом 200 гривень і монети номіналом 10 гривень.

У Нацбанку уточнюють, що оновлені банкноти номіналом 200 грн з’являться в обігу 25 лютого, а монета номіналом 10 грн – у середині 2020 року.

Медицина

Із квітня наступного року медична реформа запрацює наповну на всіх рівнях – первинному, спеціалізованому та високоспеціалізованому. Для цього кожен медичний заклад має відповідати вимогам Нацслужби, а вже потім підписати із нею договір.

Пріоритет – це лікування інсультів та інфарктів, ендоскопія для раннього виявлення раку, мамографія, пологи та лікування новонароджених. За ці послуги НСЗУ перераховуватиме медзакладам кошти за підвищеним тарифом.

Трансплантація

Законопроект № 2457, який 20 грудня 2019 року прийняла Верховна Рада, дозволить запровадити в Україні комплексну систему трансплантації. Це дозволить зберегти життя багатьох українців без необхідності робити високовартісні операції за кордоном. Прийнятий закон, що регулює питання трансплантації анатомічних матеріалів людині, не лише гармонізує національне законодавство з міжнародним і знизить зарегульованість процедур, але й автоматизує процеси завдяки поступовому запровадженню Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин.

Трансплантацією матимуть право займатись заклади, які відповідають критеріям і матимуть ліцензію на медичну практику за спеціальністю «трансплантологія».

ЗНО по-новому

У 2020 році університети вперше прийматимуть сертифікати ЗНО чотирирічної давності. Виняток 2017 – іноземна мова. Творчі конкурси проводитимуть перед подачею документів.

ЗНО тепер здаватимуть і після бакалаврату для атестації студентів. Результати також можна використати для прийому в магістратуру.

А дипломи державного зразка – скасовують. Через різну якість освіти кожен університет видаватиме студентам власні дипломи довільної форми.

Щодо стипендій, то уряд не планує збільшувати їх розмір. Водночас міністр освіти і науки України Ганна Новосад зазначила, що стипендії можуть підвищитися, але відсоток студентів, які їх отримуватимуть, скоротиться.

Кодування супутникового сигналу

Чотири українських медіа холдинги – «Медіа Група Україна», «StarLightMedia», «1+1 Media» і «Inter Media Group» 20 січня о третій годині ночі закодують свій сигнал.

Телеканали зможуть дивитися тільки ті власники супутникових тарілок, хто встановив їх легально і також легально платить за послуги.

Щодо аналогового телебачення, то Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення погодила без зауважень проєкт постанови Кабміну, якою передбачено, що строк використання аналогового сигналу для окремих категорій мовників буде продовжено до 30 червня 2020 року.

Ціна на газ

Із 1 січня по 1 травня ціна на газ буде фіксованою – 5,5 тис. грн за 1 тис. куб. м. (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів).

Однак до вищезгаданої цифри ще треба додати тариф на транспортування, розподіл, націнку постачальника з ПДВ. З нового року ці тарифи теж переглянуть у два етапи.

Штрафи

З 1 січня доведеться напружитися власникам євроблях. Ті з них, хто ввезли автомобіль із порушенням митних правил, сплатять штраф. Суми вражаючі – від 85 до 170 тисяч гривень. А за використання євробляхи у комерційних цілях стягнуть ще 34 тисячі.

Більше стягнуть і з тих, хто сів за кермо у нетверезому стані або ж просто відмовився проходити медогляд на стан сп’яніння. Штрафні санкції від 17 до 32 тисяч гривень. І позбавлення прав до 3 років. У разі повторного порушення – з вас стягнуть до 51 тисячі гривень і також заберуть права.

Зміни на кордоні

Перетин кордону з Росією з 1 березня здійснюватиметься на підставі закордонного паспорта, але тільки для українців, які виїжджають з України на територію РФ.

Також зменшується час проходження прикордонного контролю. Для перевірки даних особи відомості закордонних паспортів зчитуються спеціальними приладами.

Послуги «Укрзалізниці» подорожчають

«Укрзалізниця» планує підіймати з березня тариф на 2% упродовж 10 місяців наступного року. У підсумку передбачено зростання тарифів на 22%.

Зокрема, планується, що квитки на пасажирські перевезення подорожчають на 21,9%.

Крім того, компанія збільшить тарифи на вантажні перевезення – у 2020 році вартість щоквартально зростатиме на 2,5%.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: