Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Що змінилося в українському суспільстві після Євромайдану?

20 листопада, 11:25
Переглядів: 372

Думки калушан, які брали безпосередню участь в Революції Гідності

Революції ніколи не виникають на порожньому місці, а є результатом глибокої суспільної кризи. Перебіг же революції і її результати залежать від цілої низки обставин. В історії сучасної України за порівняно короткий час – приблизно двадцять чотири роки – відбулися аж три революції. Всі вони в тій чи іншій мірі вплинули на хід розвитку українського суспільства.

Революція Гідності – безпрецендентний приклад самоорганізації суспільства. Вона засвідчила, що деякі зміни в свідомості українців після трьох революцій таки відбулися, а учасниками останнього Майдану, який розпочався 21 листопада 2013 року, стали представники абсолютно різних соціальних груп.

Володимир Шульган, інженер цеху теплової автоматики і вимірювань ДП «Калуська ТЕЦ-НОВА»:

– Суспільство в дечому об’єдналося, але водночас і розділилося. Наприклад, для себе я поділив людей на дві категорії: «громадян» і «населення». Вони вирізняються між собою. Для громадян не достатньо просто жити на території України, вони прагнуть чогось більшого. А активні громадяни в ході Революції познайомилися, зрозуміли, що, приміром, мовний бар’єр не є визначальним в державотворчих питаннях.

Майдан переміг вже в тому, що громадяни зрозуміли, що вони можуть щось змінити, навіть за невеликої підтримки населення. Тобто є люди, які хочуть брати активну участь у житті свого міста, країни, а є люди, які просто тут живуть.

Деяких завдань Майдану ми таки досягли. Але тут постає питання якості. За мету ставилося змінити владних представників, тобто здійснити перезавантаження. Але на кого саме ми їх змінили, як вони діяли – це вже інший бік питання.

Євген Гірник, голова Координаційної ради політичних партій та громадських організацій демократичного спрямування Калущини:

– Такі події не проходять даремно. Українці таки відрізняються від наших сусідів – росіян та білорусів, які ніяк не можуть вирватися з пут диктатур. Але ми маємо свою специфіку. По-перше, в нас є право міняти владу. Можемо її оцінити. Шляхом вільних виборів українці таки мають можливість змінювати владу. Прикладом цього є навіть результати останніх місцевих виборів в нашому місті. Без сумніву, це право в нас є наслідком трьох революцій, які відбулися вже за часів новітньої історії України. Ми добилися цього права.

По-друге, важливим є те, що продовжується курс на європейську інтеграцію держави. Ми не розвертаємося до «руського міра».  Оцей проєвропейський курс, на мою думку, став незворотнім саме після Революції Гідності.

Як на мене, свідомість проукраїнських українців залишилася такою самою. На жаль, вони знаходяться в меншості. Але ці українці дуже активні, вони здатні розворушити більшість і залучати їх. А це дуже важливо.

   

Валентина Бідонько, приватний підприємець, громадська активістка:

– До чергової річниці відзначення початку Революції Гідності ми знову підходимо з цілим спектром відчуттів: розгубленість, невдоволення, біль від втрати близьких чи знайомих людей, обурення, зневіра... Здається, що немає місця позитивним емоціям.

«Чи потрібні були ці втрати?», «А що дав Майдан?»... Майдан дав відчути українцям Заходу і Сходу, що вони – один народ, одна країна незалежно від мови чи віри. Але для того, щоб наша країна була міцною та мала спільні погляди та цілі, ці речі є надважливими. Проте не як лозунги на виборах, а як життєвий орієнтир: любити і поважати ближнього, підтримувати свою культуру, звичаї не на папері, а на ділі. Я вдячна Богові, що в моєму житті був цей вир подій, коли люди ділилися усім, що мали задля спільної справи.

Два важливі постулати, які мені сподобались під час революції і якими керуюсь зараз: «Найтемніша ніч перед світанком» та «Багатий не той, хто має багато, а той, що має достатньо». Революцію творять романтики, а користуються негідники...Чому так? Бо ні перші, ні другі не можуть інакше, бо така їхня сутність. Ми захоплюємося героями, але живемо в рідному болоті, бо так спокійніше і безпечніше... Але Майдан дав надію, дав поштовх до руху, до змін. І вшановувати героїв Майдану потрібно реальними справами, а не високопарними промовами тих, хто стояв осторонь під час доленосних подій.

Володимир Іваницький, приватний підприємець, волонтер:

– Революції не змінюють суспільство, вони дають шанс на зміни. І як цим шансом скористаються – це вже інше питання. Були великі очікування від Революції Гідності. Проте тут слід розуміти, що сама собою революція є інструментом, можливістю для змін. Всім відомо, що революції робляться невеликим колом людей, які відстоюють своє право на нормальне життя. Але саме ця меншість дає шанс більшості. В моєму сприйнятті більшість також зараз розвивається в правильному напрямку, хоча, можливо, не так активно, як ми б хотіли, але трансформується.

Для мене Революція Гідності була стовідсотково хорошою подією, оскільки іншого способу зробити перезавантаження влади в той час я не бачив.

Перефразовуючи слова академіка Сахарова, можна сказати, що завжди є меншість, яка все зробить для того, щоб добре жила більшість, але не завжди більшість захистить таку меншість.

Висновок: не стільки відбулася зміна свідомості українського суспільства, скільки його чітка структуризація на проукраїнську й антиукраїнську частину суспільства.

Ірина САВКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: