Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Шкодують лише про одне...

26 серпня, 14:51
Переглядів: 99

Ізраїльські медсестри розповіли, як вмирають пацієнти з Соvid-19.

Майже всі пацієнти, які помирають, невакциновані

Майже всі важкохворі на коронавірус, що лежать зараз у лікарні «Бейлінсон», не щеплені. Але це не заважає медперсоналу боротися за їхнє життя до останнього. В інтерв'ю 12 каналу ізраїльського телебачення, медсестри Мейсон Макалда і Мірі Шем-Ед розповіли, що переживають хворі в останні хвилини життя і про що жалкують, вмираючи в муках.

«Я не знаю, чи бачив хтось людину, яка опиняється в стані викинутої на берег риби? – ставить риторичне запитання Мірі. – Її очі вилазять з орбіт, коли з останніх сил намагається вдихнути хоч трохи повітря, але легені відмовляють. За одну зміну у мене на руках вмирають в середньому по дві людини».

«Спочатку все начебто нічого, – продовжує Мірі. – Ну трохи задишка, ну трохи не вистачає кисню. Ну наділи кисневу маску. Начебто все в порядку. А потім вони встають з ліжка в туалет і відчувають, що ось-ось вирушать додому. Але легені різко відмовляють, і стає неможливо дихати».

До розмови долучається Мейсон: «Серед моїх підопічних більшість невакциновані. Кожен раз, коли я стикаюся з нещепленими, мене охоплює відчай. Адже якби вони зробили щеплення, вони, швидше за все, не опинилися б у цій ситуації».

Мірі уточнює: «Нас вчили надавати допомогу всім без відмови. Коли я бачу жінку мого віку, прикуту до стіни і апаратів, у мене починає боліти за неї серце незалежно від того, щеплена вона чи ні».

Мейсон згадує нещепленого хворого з поліорганною недостатністю, підключеного до апарату EКMO. «Я молюся за нього, ми продовжуємо робити для пацієнтів все, що можемо. Але тепер у нас є можливість запобігти настільки важким ситуаціям. Люди можуть уберегти себе від цього жаху, але не роблять, і це навіює мені зневіру і розпач».

Мірі розповідає про випадок, який їй найбільше запам'ятався:

 «У мене був пацієнт з абсолютно ясною головою, самостійний, відносно молодий. Кілька днів ми боролися за його життя, поки він сам не зрозумів, що все. Він схопив мене, притягнув до себе і попросив не залишати його одного. Кілька хвилин я гладила йому чоло і повторювала раз за разом: «Ти не один, я з тобою, ти не один, я з тобою…» Я робила це, поки він не закрив очі. А потім я закінчила зміну, вийшла на вулицю. І бачу – навколо веселяться люди. Ходять по фестивалях, торгових центрах, вулицями без маски, без дотримання дистанції. І я спитала: «Я збожеволіла? Що тут відбувається?».

Мейсон поділилася випадком, що стався з нею в супермаркеті: «Зайшов покупець без маски, став у чергу до каси. Касирка попросила його надіти маску, але він відмовився. Зав'язалася суперечка. Тоді я тихенько підійшла до нього і кажу: «Можна я тобі дещо покажу. Одну фотографію». І показала йому фото себе в повному обмундируванні коронавірусного відділення. Він подивився. Тоді я сказала йому: «Як ти думаєш, мені легко працювати в такому вбранні?». Тут він питає: «Що, правда, існує коронавірус? Це все правда? Все ще є коронавірус?». На що я відповіла йому: «Якщо ти продовжиш ходити без маски, то одного разу опинишся у мене у відділенні».

Мірі згадала іншу історію:

«Якось до нас надійшла з реанімації жінка після пологів. Ні вона, ні її чоловік не щеплені. Вона сказала мені: «Що ж, виходить, нас обдурили». Вона дивилася передачі про шкоду щеплень і в усе це вірила. Вона була впевнена в своїй правоті, коли вирішила не робити щеплення».

Наостанок Мейсон розповіла зовсім свіжий випадок.

«Ми бачимо чітку різницю між вакцинованими і ні, – каже вона. – Буквально сьогодні вранці у мене був пацієнт. 49-річний чоловік з ясною головою, незалежний, працює, батько двох дітей. Здоровань. Він свідомо вибрав не робити щеплення, а вранці його тіло почало відмовляти. Він більше не міг дихати самостійно, не міг з нами розмовляти. За дві хвилини до того, як підключати його до апарату ШВЛ, ми перекинулися кількома словами. Нам треба було отримати його згоду. Його останні слова були: «Я зробив помилку». Він усвідомив це. Але занадто пізно».

Нагадаємо, охоплення населення України антикоронавірусними щепленнями прирівнюється до результатів найменш розвинених країн Африки й Латинської Америки.

За матеріалами сайту «Главком».

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: