Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Шлюб за добу» в Калуші надаватиме міський парк

26 листопада, 12:32
Переглядів: 170

29 липня 2016 року Кабінет Міністрів України підтримав пілотний проект “Шлюб за добу”, запропонований Мін’юстом. Він дає можливість одружитися за спрощеною процедурою в день подачі всіх потрібних документів.

В Івано-Франківську урочисте відкриття пілотного проекту “Шлюб за добу” відбулося 14 лютого 2017 року. На даний час обласний центр є єдиним містом на Прикарпатті, де можна отримати послугу «Шлюб за добу». Утім, скоро до нього долучиться і Калуш. Це може відбутися ще до кінця цього року, повідомила заступник міського голови Руслана Вайда, повідомляє «НК» з посиланням на «Вікна».

Для того, щоб Калуш включили у перелік міст, які беруть участь у проекті «Шлюб за добу», насамперед, потрібно визначити комунальне підприємство, яке надаватиме таку послугу. За словами Руслани Вайди, розглядалися два варіанти: Міський інформаційний центр або міський парк. Зупинилися на парку. На наступному етапі міська рада має внести зміни до статуту комунального підприємства, включивши до переліку видів його діяльності урочисту реєстрацію шлюбів. Також ще узгоджується місце, де працівник парку буде приймати заяви від бажаючих одружитися за добу. Потім документи передаватимуть у міський РАЦС. Урочиста церемонія одруження буде організована впродовж 24 годин від моменту подачі заяви. Вірогідно, місцем її проведення буде ПК «Мінерал». Тут, за словами Руслани Вайди, облаштують спеціальну зону, яка буде відповідним чином оздоблена, в тому числі і символікою міста.

Послуга «Шлюб за добу» є платною. Тож, міськвиконкому ще належиться встановити розмір оплати. В інших містах ціна стартує від 2 тис. гривень, а у вихідні дні вона, як правило, є вищою. Кошти отримуватиме міський парк і, таким чином, це дозволить підприємству якщо не отримувати прибутки, то, принаймні, частково компенсувати збитки від основної діяльності. Нагадаємо, згідно зі звітом комунального підприємства, збитки за минулий рік склали майже 224 тис. гривень, за дев’ять місяців цього – понад 47 тис. гривень.

Послугою «Шлюб за добу» в Калуші зможуть скористатися не лише мешканці міста, але й люди з інших міст і областей України. За стандартною процедурою від моменту подачі заяви до реєстрації шлюбу має пройти щонайменше 30 днів. Скоротити цей термін можна лише, якщо є вагомі підстави (вагітність нареченої, народження нею дитини, хтось з наречених має відбути на службу у зону проведення АТО тощо). Скориставшись послугою «Шлюб за добу», прискорити одруження зможе будь-хто.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: