Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Скільки б не говорили, а вирішуватимуть депутати міськради…

19 січня, 16:35
Переглядів: 249

10 січня в ПК «Мінерал» відбувся другий етап громадських слухань на тему «Про внесення змін до договору купівлі-продажу приміщення кінотеатру «Відродження».

Нагадаємо, під час перших громадських слухань, які пройшли 15 листопада, були заслухані пропозиції від всіх присутніх у залі та прийнято рішення до 20 грудня очікувати на інші пропозиції калушан. На другому етапі громадських слухань мало відбутися голосування за запропоновані варіанти.

 

Дві альтернативні пропозиції

На початку громадських слухань ініціатор їх проведення депутат Калуської міської ради Андрій Найда озвучив ключові пропозиції, які надійшли у визначений період від калушан:

1. Дати дозвіл на розроблення проекту детального планування території й зміну цільового призначення земельної ділянки для будівництва багатоквартирного житлового будинку з комерційними приміщеннями, але з новими умовами, які будуть чітко прописані в договорі.

2. Зобов’язати фонд комунальної власності розірвати договір купівлі-продажу з ТОВ «Відродження-2011».

3. Створити робочу групу для узгодження проекту будівництва на місці колишнього кінотеатру «Відродження» і включити туди спеціалістів, депутатів міської ради, представників інвестора, жителів сусідніх будинків.

4. ТОВ «Відродження-2011» відчужує земельну ділянку на користь міста, а міська рада виділяє йому іншу рівнозначну земельну ділянку для будівництва багатоквартирного житлового будинку.

5. Змінити цільове призначення і дати дозвіл на будівництво багатоквартирного житлового будинку без будь-яких додаткових умов та обмежень.

– Усі вищезазначені пропозиції були подані на розгляд міському голові, – зауважив А. Найда. – У результаті мер прийняв рішення поставити на голосування два варіанти. Перший – дати дозвіл інвестору без будь-яких обмежень. Згодом сформувати робочу групу, яка вивчатиме питання, напрацьовуватиме зміни до договору та ін. Другий варіант – відмовити в наданні дозволу і починати судитися за повернення кінотеатру у власність міста.

До слова, окремі депутати наголошували, що не всі пропозиції були враховані.

– Я пропонував дати інвестору рік на виконання первинних умов договору, а ця пропозиція ніде навіть не прозвучала, – акцентував Святослав Федоришин.

 

П’ятий ескіз майбутнього будинку

Після цього власник ТОВ «Відродження-2011» Ірина Кілко презентувала присутнім у залі вже п’ятий ескіз майбутнього будинку.

За її словами, за цим проектом кінотеатр на три зали (кожен із яких до 100 місць) буде окремою будівлею на два-три поверхи. Також там передбачено розмістити дитячі локації, торгову й офісну частину.

– Архітектор, який розробляв нам цей проект, пропонував спуститися на два поверхи під землю і зробити підземний паркінг, а на першому підземному поверсі – супермаркет і локації для дітей шкільного віку, приміром, критий скейт-парк, – наголошувала І. Кілко.

Запроектоване в новому ескізі і житло. Також передбачається скляний прохід через площу, соляні фігури та ін.

Щодо висотності житлової частини запроектованого будівництва, то, за словами І. Кілко, вона точно не перевищуватиме 9-ти поверхів, але остаточно про висотність можна буде говорити лише після проведення геофізичних досліджень.

 

Суперечки і звинувачення замість конструктивних пропозицій

Виступ Ірини Кілко перевів дискусію з питання надавати дозвіл чи ні на зміну цільового призначення земельної ділянки та будівництво житлового будинку у русло, чи потрібна ця споруда місту і якою вона повинна бути.

– Проект, який ви пропонуєте, «вписується» у рамки відведеної вам земельної ділянки? – цікавився Святослав Федоришин.

– Це питання в усіх на слуху, обговорювали ми його і в своїй спілці, – зазначив голова ГО «Об’єднання учасників АТО Калущини» Олександр Соколовський. – Висновок один – потрібно вже щось будувати, а що саме і як повинні вирішувати відповідні спеціалісти.

Також звучала пропозиція 31 березня провести під час виборів Президента України консультативне опитування калушан з приводу зміни чи ні цільового призначення земельної ділянки.

Проте головуючий на громадських слуханнях секретар Калуської міської ради Роман Боднарчук зазначив, що потрібно проголосувати і прийняти на цих слуханнях принципове рішення: даємо згоду чи ні.

Але голосування таки не відбулося, адже для цього потрібно було з самого початку зареєструвати всіх учасників.

До слова, якби голосування все ж таки відбулося, то, ймовірніше всього, було б прийняте рішення про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки без жодних обмежень, адже, за словами депутата Ольги Єланіної, більшість присутніх у залі складали працівники і відвідувачі спортивно-оздоровчого комплексу «Акваторія», орендарями якого є власники кінотеатру.

 

Комісія вивчатиме всі «за» та «проти»

Депутат Юрій Тимків запропонував скористатися постановою Кабміну від 25 травня 2011 року «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», згідно з якою орган місцевого самоврядування визначає комісію в кількості від 25 до 55 осіб. До її складу входять не менше 50% і не більше 70% уповноважених представників громадськості.

Врешті Роман Боднарчук зазначив, що громадські організації можуть до 20 грудня подати свої кандидатури щодо членів комісії.

Проте слід пам’ятати, що остаточне рішення з цього приводу все-таки прийматимуть депутати міськради…

 

P. S. Нагадаємо, Калуська міська рада продала кінотеатр ТОВ «Відродження-2011» у 2010 році за 2,5 млн гривень. Згідно з умовами договору купівлі-продажу, покупець мав зберегти цільове призначення об’єкта і до 1 січня 2011 року завершити реконструкцію та почати трансляцію фільмів. Незважаючи на те, що ним не були виконані умови договору, в 2012 році міська рада продала йому ще й земельну ділянку площею понад 0,34 га за 362 тис. гривень.

Наразі власник «Відродження» просить змінити цільове призначення і дозволити йому на місці кінотеатру збудувати житловий будинок з комерційними приміщеннями і кінозалами. І тут варто відзначити, що якби цей об’єкт і землю ще в 2010 році продавали не під кінотеатр, а для житлово-комерційної забудови, то бюджет міста вочевидь поповнився б значно більшою сумою.

Думки ж калушан, чи можна довіряти цьому інвестору, розділилися…

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: