Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Студентів ІФНТУНГ ознайомили з роботою очисних споруд «КАРПАТНАФТОХІМу»

20 травня, 16:39
Переглядів: 536

Нещодавно в рамках співпраці ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу (ІФНТУНГ) на підприємстві побували студенти першого курсу цього ВНЗ, які опановують спеціальність «Технології захисту навколишнього середовища». Їх приїзд у супроводі завідувачки кафедри «Технології захисту навколишнього середовища» (ТЗНС) Мирослави Полутренко та викладача цієї кафедри Андрія Коцюбинського був пов’язаний з відвіданням очисних споруд підприємства.

Перед екскурсією в цех НіОПСВ викладачі та студенти пройшли вступний інструктаж з питань охорони праці та пожежної безпеки і переглянули відеоролик про підприємство.

Вже сам фільм вразив студентів ІФНТУНГ тим, скільки уваги в «КАРПАТНАФТОХІМі» приділяється промисловій і пожежній безпеці, охороні здоров’я й життя працівників та захисту довкілля від забруднень шкідливими речовинами.

– Я вперше, як і мої однокурсники, побувала на найбільшому промисловому підприємстві Івано-Франківської області, – наголошує студентка Надія Барложецька. – Побачений відеоролик підтвердив мої здогадки, що це насправді гігант промислової індустрії Прикарпаття, де постійно оновлюють і поліпшують раніше впроваджені технології захисту навколишнього середовища. Шкода, що тільки на очисних спорудах зможемо сьогодні побувати.

– Ми вдячні генеральному директорові ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Іванові Підсадюку, який відповів на лист-звернення керівництва нашого університету та сприяння у відвіданні студентами очисних споруд, – наголошує Андрій Коцюбинський. – Оскільки наша кафедра займається діяльністю, пов’язаною зокрема і з визначенням екологічних ризиків, тому і нам, викладачам, було цікаво подивитися і дізнатися, яким чином реалізований захист навколишнього середовища на найбільшому підприємстві області.

В «КАРПАТНАФТОХІМі» працює чимало моїх друзів. Одного разу я уже був тут, але не на підприємстві. Мене запросили на святкування Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, що відбувалося на стадіоні «Хімік», для демонстрації дітям і молоді ефектних хімічних дослідів.

– Не сумніваюся, що нашим студентам ще було б цікаво ознайомитися з діяльністю цеху аналітичного контролю та його лабораторій, побачити як і за допомогою яких приладів проводяться хімічні та інші аналізи, контролюється якість продукції, аналізуються результати тощо, – доповнює колегу Мирослава Полутренко. – Бо краще для них реально побачити ці процеси на конкретному підприємстві, ніж на картинці, слайді чи послухати лекцію відповідної тематики в аудиторії. Але, мабуть, туди на екскурсію ми поведемо їх під час наступних відвідин  «КАРПАТНАФТОХІМу». А сьогоднішня екскурсія в цех НіОПСВ, думаю, що буде надзвичайно цінною для глибшого розуміння студентами методики та приладів, що застосовуються для очистки відходів виробництва.

Із складним комплексом біологічного і фізико-хімічного процесу очищення промислових та господарсько-побутових стічних вод не тільки підприємства, а й міста Калуша ознайомив викладацько-студентську групу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу начальник цеху НіОПСВ Назар Руско. Гості побачили всі стадії очистки стоків, споруди і технологічне обладнання, що тут використовуються.

Також студенти побували в лабораторії з обслуговування цього цеху, начальниця якої Ангеліна Кравчук розповіла їм про завдання і функції колективу, який очолює, наочно продемонструвала проведення досліджень за допомогою окремих лабораторних приладів.

Василь ГОЛИНСЬКИЙ.

На знімках: викладачі та студенти університету біля корпусів цеху з виробництва ПХВСС і на очисних спорудах підприємства.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: