Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Тепер і міська влада допомагатиме калушанам з «теплими» кредитами

03 березня, 18:40
Переглядів: 323

На останньому засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради було затверджено Порядок відшкодування частини кредитів, залучених фізичними особами, ОСББ та ЖБК для впровадження енергоефективних заходів у Калуші, який був розроблений згідно з міською Програмою стимулювання, створення та підтримки ОСББ.

Варто зауважити, що відшкодування буде надаватися лише тим громадянам, ОСББ та ЖБК, які є учасниками державної програми відшкодування кредитів на проведення заходів з енергоефективності. До слова, у державному бюджеті на 2018 рік на цю програму передбачили 400 млн гривень. Держава готова відшкодовувати громадянам до 20% суми кредиту на придбання опалювального котла за умови, що він не газовий і не електричний та до 35% суми кредиту на заміну вікон, матеріали для утеплення стін тощо. Розраховувати на відшкодування до 40% кредиту на утеплення багатоповерхового будинку можуть ОСББ. Крім того, по квартирах, мешканці яких отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, можна відшкодувати до 70%.

Варто також додати, що минулого року програмою «теплих» кредитів скористалися близько 300 калушан і сумарно вони взяли близько 6 млн гривень кредитів на енергоефективність.

– Міська влада цього року вперше бере участь у відшкодуванні частини кредитів для впровадження енергоефективних заходів, – зазначає начальник управління економічного розвитку Калуської міської ради Юрій Соколовський. – З міського бюджету передбачається відшкодовувати калушанам «теплі кредити» у розмірі 5%, але не більше 600 гривень у випадку отримання кредиту на придбання котла і максимум 700 гривень – кредиту на заміну вікон й інші матеріали для енергозбереження. Загалом у міському бюджеті на 2018 рік на програму муніципальних «теплих» кредитів заклали 300 тис. гривень.

За словами посадовця, цього року скористатися програмою і провести комплексне утеплення будинку планує ОСББ «Січове-15». Оскільки там 90 квартир, то з міського бюджету лише для цього багатоквартирного будинку відшкодування частини кредиту становитиме близько 63 тис. гривень.

Калушанам не потрібно буде подавати якісь документи у міську раду, достатньо буде тих, які надані кредитно-фінансовій установі. Але оскільки банківські установи не здійснюють контроль за використанням кредитних коштів, а необхідні для видачі «теплого» кредиту документи можна просто купити, то міська влада хоче відслідковувати, чи кредит було використаноза призначенням. На виконкомі, зокрема, звучала пропозиція в кінці року «пройтися по квартирах і подивитися, як використані кредитні кошти».

До слова, у Калуші «теплий кредит» можна оформити у трьох банках: «Ощадбанк», «Приватбанк» та «Укргазбанк».

Нагадаємо також, що діє ще й обласна програма по відшкодуванню кредитів, залучених для впровадження енергоефективних заходів. Вона ж передбачає відшкодування 15% від тих відсотків, які нараховує банк.

На знімку: ОСББ "Січове-15".

1 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: