Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуші зареєстровані нові випадки захворювання на сальмонельоз

21 квітня, 15:15
Переглядів: 6110

Сальмонельоз –гостре інфекційне захворювання, яке виникає при споживанні продуктів харчування, заражених мікроорганізмами із роду сальмонел. Сальмонела не тільки досить стійко зберігається, а й розмножується в продуктах харчування. В процесі кулінарної обробки сальмонели гинуть при температурі 80ºС через 2-3 хвилини, при кипінні – миттєво. Саме порушення режимів теплової обробки найчастіше і сприяє харчовим отруєнням. Спалахи цієї небезпечної інфекції щорічно реєструються в Україні, але їх все ж таки можна попередити.

Як повідомила лікар-епідеміолог Калуської МРФ ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» Ольга Гошовська, насторожує той факт, що впродовж першого кварталу поточного року захворюваність сальмонельозом зросла на 83,3% – зареєстровано шість випадків проти одного за аналогічний період 2017 року. Крім цього, в першій декаді квітня зареєстровано ще один випадок сальмонельозу. В усіх семи випадках захворіли жителі міста. Серед них – четверо дорослих (проти одного за аналогічний період 2017 року) та троє дітей (проти жодного за аналогічний період 2017 року). Випадки сальмонельозу зареєстровано серед дітей, які відвідували дитячі дошкільні заклади. Проте захворюваність сальмонельозом не пов’язана із харчуванням у дитячих дошкільних закладах, але могла б розповсюдитись контактно-побутовим шляхом. Завдяки проведення комплексу протиепідемічних заходів розповсюдження сальмонельозу не допущено.

Як зазначає Ольга Гошовська, збільшення кількості захворювання часто спостерігається під час святкового періоду. Наприклад, минулого року на сальмонельоз хворіли цілі сім’ї. Слід пам’ятати, що за патогенністю збудники сальмонельозу посідають друге місце після черевного тифу, а тому є дуже небезпечними.

Джерелом інфекції можуть стати різні тварини: велика рогата худоба, свині, коні, собаки, коти, гризуни, птиця (особливо водоплавна). Можливе зараження і від людини – носія сальмонели. Не дотримуючись правил особистої гігієни, носії сальмонел можуть стати джерелом зараження великої кількості людей. Також захворювання на сальмонельоз можуть бути пов’язані із споживанням зараженого молока, м’яса птиці, яєць, риби та виготовлених з них виробів. Тому всі м’ясні, рибні страви та яйця треба піддавати відповідній термічні обробці, м’ясні вироби купувати на ринках, де встановлено санітарно-ветеринарний контроль. Стихійного продажу м’яса і м’ясопродуктів слід остерігатися.

Захворювання починається гостро: температура підвищується до 38-40º С, з’являються головний біль, слабкість, втрата апетиту. До цих ознак додається біль у животі, нудота, блювання, частий пронос. Тому важливим є своєчасне розпізнання захворювання. Особливо небезпечний сальмонельоз для дітей, тому що протікає у важких формах.

Тож О. Гошовська радить дотримуватися таких правил:

– не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук приватних осіб;

– не допускати споживання м’ясних та молочних продуктів харчування, у яких минув термін споживання;

– не вживати харчові продукти при найменшій підозрі щодо їх якості;

– не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (рік, озер, підземних джерел, поверхневі води тощо).

– при купівлі харчових продуктів необхідно обов’язково звертати увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування;

– при купівлі будь-якого харчового продукту у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість продукції;

– перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом;

– у подорож не брати продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські тощо);

– перед приготуванням і вживанням їжі обов’язково мити руки з милом, а також після відвідування туалету;

– при відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити їх з правилами харчування та дотримання особистої гігієни.

Також лікар зазначає, що при виявленні перших ознак захворювання необхідно терміново звернутися до лікаря.

2898 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: