Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуській ЦРЛ на операції лазерним методом пацієнти записуються в чергу

19 вересня, 11:24
Переглядів: 711

Із встановленням в операційній малоінвазивної хірургії КНП «Калуська ЦРЛ» придбаного новітнього апарата контактної лазерної літотрипсії у людей, яких турбують симптоми сечокам’яної хвороби, тепер з’явилась унікальна можливість позбутись своїх проблем малоінвазивним високотехнологічним безболісним методом. Проводить такі операції пацієнтам за допомогою сучасного обладнання лікар-уролог урологічного відділення Ярослав Мороз, який попередньо пройшов додаткове навчання та має уже чималий практичний досвід у діагностиці й лікуванні каменів у нирках, сечоводах і сечовому міхурі без відкритого хірургічного втручання, тобто без розрізів на тілі.

Після появи в лікарні такого дороговартісного апарата, за який виклали 3 млн гривень, на планові операції методом лазерного дроблення каменів хворі навіть записуються в чергу. А Ярослав Мороз лише за два перші тижні прооперував з використанням лазера більше одного десятка пацієнтів з підтверджений діагнозом сечокам’яної хвороби. Щоправда, до цього переліку увійшли й ургентні хворі, які поступили до лікарні в невідкладному стані, пов’язаному із затримкою сечі через утворення каменів у органах сечовидільної системи. І в той же день вони були прооперовані.

Цей фахівець поки що один проводить в Калуській ЦРЛ такі оперативні втручання. А в перспективі, можливо, ще хтось із вузькоспеціалізованих лікарів виявить бажання пройти відповідне навчання й освоїти найсучасніший метод лікування сечокам’яної хвороби.  Ярослав Петрович був би цьому радий, бо вже не лише він за допомогою апарата контактної лазерної літотрипсії повертав би хворих пацієнтів до нормального життя.

До речі, реабілітаційний період після такої операції не є довготривалим.

– Залежно від патології контактне лазерне дроблення каменів до дрібних фрагментів і піску триває в середньому 1-2 години, – пояснює Ярослав Мороз. – Увесь процес лікар бачить на моніторі та контролює. А відновлювальний період після операції триває не довше двох днів.

За словами співрозмовника, у необхідності посприяти у придбанні для лікарні сучасного обладнання для ефективного оперування пацієнтів з сечокам’яною хворобою доводилось переконувати адміністрацію закладу не один рік. Тому відрадно, що тепер, у цей надскладний для країни час, спільними зусиллями медиків, депутатського корпусу Калуської міської ради та при фінансовій підтримці з місцевого бюджету й виділенні більшої частини коштів з державного бюджету проблемне питання врешті-решт вдалося вирішити.

– Придбане сучасне обладнання, яке ми зараз можемо використовувати, дає можливість безболісно видаляти з органів сечовидільної системи навіть дуже тверді камені великих розмірів, не травмуючи сечовий міхур, – наголошує лікар-уролог Ярослав Мороз. – Дотепер наші можливості були обмежені ударно-хвильовою літотрипсією. Але цей метод лікування сечокам’яної хвороби значно поступається лазерному, бо дроблення каменів проводиться за рентгеннаведенням. А камінчики не в кожному випадку бувають рентгеноконтрастними. Відповідно лікар, якщо їх не бачить, то й не може подробити. Тому після таких процедур лікування пацієнта в стаціонарі затягувалося, йому призначалася подальша консервативна терапія, або хворий скеровувався в інший лікувальний заклад, де могли б зруйнувати й вивести каміння з організму природний шляхом.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: