Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У КП «Ритуальна служба» нікому доглядати за могилами

07 листопада, 13:35
Переглядів: 420

На останній сесії Калуської міської ради серед інших питань, які розглядалися депутатами, було заслухано звіт про роботу комунального підприємства «Ритуальна служба» в поточному році.

Як було наголошено в доповіді, порівняно з минулим роком, який комунальне підприємство завершило з невеликим прибутком, цього року воно за підсумками фінансово-господарської діяльності за вісім місяців грошей витратило більше, ніж заробило. Однією з причин збиткової роботи стало те, що тарифи на мінімальний перелік ритуальних послуг КП «Ритуальна служба» були затверджені виконкомом Калуської міської ради 15 листопада 2016 року при діючій на той час середньомісячній заробітній платі на цьому підприємстві в розмірі 2320 грн. У 2018 році мінімальна заробітна плата в Україні становить 3723 грн, а з 2019 року планується її збільшення до 4173 грн. Відповідно на сьогодні середньомісячна зарплата на КП «Ритуальна служба» зросла майже вдвічі порівняно з 2016 роком, а тарифи на ритуальні послуги відтоді не змінювалися.

В ході обговорення звіту про роботу цього комунального підприємства Калуської міськради в її депутатів виникли запитання й пропозиції до доповідача. Зокрема, Віктор Павлів поцікавився, чому на старому кладовищі не проводиться зрізка дерев, а також запропонував директорові КП «Ритуальна служба» Петрові Пулішію організувати на кладовищі надання платної послуги щодо догляду за могилами, бо є люди, які самі не хочуть чи не мають можливості це робити, але готові платити гроші за прибирання місць поховань.

Руслана Овсієнко теж звернула увагу на наведення порядку на міському кладовищі. На її думку, було б доречно, аби прибиральники «Ритуальної служби» косили траву навколо могил. І таку послугу також можна зробити платною. Принаймні для виконання якихось робіт на міському кладовищі можна укласти договір із зацікавленим в цьому підприємством чи приватним підприємцем.

Керівник КП «Ритуальна служба» Петро Пулішій у коментарі для «НК» з приводу запитань і пропозицій від депутатів міськради визнав їх актуальними, але пояснив, чому не все бажане може забезпечувати його колектив.

– Взагалі на цвинтарі коло могил дерев не повинно бути, а тим паче великих й аварійних, адже вони пускають глибоке коріння і часто псують пам’ятники, – наголошує Петро Васильович. – Також такі дерева становлять небезпеку для людей. Але їх зрізанням на старому кладовищі в Калуші, який був закритий для поховань ще в 1975 році, ми ніколи не займалися й технічно не можемо такі роботи виконувати. Сюди також не може заїхати жодна спецтехніка. Тому зрізання великих аварійних дерев тут можливе тільки по частинах зверху донизу, бо крони не повинні падати на могили.

Ця проблема добре відома депутатам Калуської міської ради. Вони ж приймали рішення про виділення коштів з міського бюджету для зрізання аварійних дерев на кладовищі фахівцями-верхолазами. Альпіністи компанії «Верхолаз Україна» зі Львова, які мають навики у виконанні таких робіт, в 2016 і 2017 роках, мабуть, чотири рази приїжджали до нас і зрізали на старому цвинтарі близько 40 високих аварійних дерев. А цього року їх міська влада поки що не запрошувала до Калуша попрацювати на кладовищі.

Щодо догляду за могилами, косіння трави навколо них та надання інших подібних платних послуг, то працівники КП «Ритуальна служба» цим не займаються. Наші землекопи викопують та закопують могили ручним способом, формують надмогильні написи, монтують та демонтують надмогильні споруди, опускають труну з тілом померлого в могилу та забезпечують одноразове прибирання території біля могили. Це практично основна їхня робота з надання платних ритуальних послуг громадянам.

Прибиральниками КП «Ритуальна служба» платні послуги не надаються. Тільки вони із штатного персоналу нашого підприємства отримують зарплату з міського бюджету. Її розмір відповідає мінімальній заплаті, встановленій в Україні, тому на сьогодні чистий місячний заробіток у нашого прибиральника становить всього 2900 грн. Звісно, що на таку низькооплачувану роботу немає охочих працевлаштовуватись навіть серед пенсіонерів, інвалідів ІІІ групи та інших людей старшого віку. Я вже довший час через Калуську міськрайонну філію Івано-Франківського обласного центру зайнятості та в спосіб розвішування оголошень в облаштованих для цього місцях у місті намагаюся заповнити на підприємстві дві вакантні посади прибиральників, однак позитивного результату досягти не можу. На старому кладовищі сьогодні взагалі немає прибиральника, а на новому є тільки три прибиральники із передбачених чотирьох у штатному розкладі.

А якщо говорити про їхню роботу, то вона стосується виключно підмітання загальних проїжджих і прохідних доріг території кладовища з удосконалений, неудосконаленим покриттям та без покриття, обрізання кущів та косіння трави вручну і газонокосилками, але не навколо могил. Доглядом за могилами, їх прибиранням, косінням трави навколо останнього притулку мертвих у КП «Ритуальна служба» просто нікому займатися.

Також ми прораховували варіант, щоб зробити догляд за могилами на кладовищі платною послугою для тих, хто звертатиметься за такою допомогою. По-перше, до нас дуже рідко хтось звертається з цього приводу. Як правило, люди самі когось наймають для виконання таких робіт і розраховуються з помічниками. По-друге, приблизна вартість прибирання однієї могили склала 22 грн., а косіння трави довкола неї – 6 грн. Уявіть собі, скільки замовлень щодо догляду за могилами повинен отримувати і виконувати щодня прибиральник, який би тільки цим займався і, звісно, лише в сезонний період, щоб принаймні заробити собі на мінімальну зарплату. А хто пропонує КП «Ритуальна служба» укласти угоду з якимось приватним підприємцем, який би забезпечував догляд за могилами на кладовищі за заявками від громадян, то нехай спершу знайде такого підприємця, котрий би прийшов на кладовище робити «бізнес».

Сьогодні в Калуші надають найрізноманітніші ритуальні послуги та реалізовують ритуальну атрибутику вже, мабуть, більш як два десятки приватних салонів і магазинів. КП «Ритуальна служба» серед них є лише монополістом у копанні могил. Тут насправді ніхто не складає нам конкуренції. Також ми одні в Калуша надаємо довідки про місця поховання, оформляємо свідоцтва на поховання, бронь та деякі інші специфічні послуги.

Записав Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: