Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У місті прийняли концепцію теплопостачання

08 серпня, 12:00
Переглядів: 324

На останній сесій Калуської міської ради депутати підтримали рішення про затвердження концепції теплопостачання міста Калуша. Відповідно до неї теплогенеруюча компанія ДП «Калуська ТЕЦ-НОВА» визначається виробником та централізованим постачальником теплової енергії, а КП «Водотеплосервіс» – організацією, яка здійснює транспортування теплової енергії магістральними та місцевими мережами. Також із споживачами будуть укладатися прямі договори з ДП «Калуська ТЕЦ-НОВА» для надання послуг з централізованого опалення. Це стосується і бюджетних установ.

Концепція жваво обговорювалася депутатами, вони висловлювали свої пропозиції. Наприклад, голова бюджетної комісії Юрій Тимків запропонував розглянути можливість передачі ДП «Калуська ТЕЦ-НОВА» і транспортуючих мереж. Як пояснила у коментарі журналістці «НК» заступниця директора КП «Водотеплосервіс» Тетяна Тодарчук, таке питання вже опрацьовувалося у 2014-2015 роках:

– Тоді «Водотеплосервіс» навіть замовив розроблення відповідної документації, яка зараз є на комунальному підприємстві. В той час Калуська ТЕЦ була філією ДП «Укрінтеренерго» і вони висловили зацікавленість, але потім відмовилися, бо побачили, який є рівень споживання – їм це невигідно було. Ситуація зараз не покращилася: мережі знаходяться в досить поганому стані, а кількість споживачів постійно зменшується. Тому зацікавленості з їхнього боку немає, а ми насильно щось передати теж не можемо.

Зараз від Калуської ТЕЦ тепло отримують 3 871 споживач населення (з них 590 належать до пільгової категорії), 26 бюджетних установ і 21 договір укладено з іншими юридичними особами. Загалом це 152 будинки. З них у 148 будинках у більше, ніж половини споживачів вже встановлене індивідуальне опалення.

Що ж до самої процедури укладання договорів, то це питання за словами Т.Тодарчук, згідно концепції відноситься до компетенції ДП «Калуська ТЕЦ-НОВА». Відомо, що зараз їхні представники підшуковують приміщення в місті для того, щоб люди могли звертатися туди для підписання договорів, а не їхати на ТЕЦ. Також саме їхні працівники будуть проводити роз’яснювальну роботу з споживачами щодо укладання договорів.

– Оскільки цього року Калуська ТЕЦ буде працювати вперше за такою схемою, то для них не обов’язковим є укладання 100 відсотків договорів із всіма споживачами. Такою є норма закону, – пояснює Тетяна Володимирівна. ­ – КП «Водотеплосервіс» планує укласти договір на теплопостачання з ДП «Калуська ТЕЦ-НОВА» у вересні.

Що ж до тарифів, то це питання також буде відноситися до сфери управління Калуської ТЕЦ. При розрахунку вони будуть враховувати пропозиції, зокрема вартість обслуговування тепломереж, які подасть КП «Водотеплосервіс». На засіданні виконкому Калуської міської ради у серпні їх мають розглянути і затвердити, а після цього Калуська ТЕЦ зможе визначити остаточний розмір тарифів. Їх також має затвердити НКРЕП. Вона також і буде приймати рішення щодо встановлення загальнобудинкових вузлів комерційного обліку (лічильників), але у такому випадку тариф для споживачів буде значно вищим.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: