Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У правилах надання субсидії – чергові зміни

07 листопада, 08:10
Переглядів: 209

17 жовтня Кабінет міністрів України затвердив зміни до порядку надання субсидій на житлово-комунальні послуги. Вони вступили в дію з 1 жовтня. Відтак наприкінці минулого тижня в управлінні соціального захисту населення Калуської міської ради відбулася прес-конференція з цього приводу. Начальник управління Любов Федоришин і начальник відділу соціальних допомог Богдана Галій розповіли про нові правила в призначенні субсидій.

 

Термін, на який призначається субсидія

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг тепер призначатиметься з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону (30 квітня) і розраховуватиметься окремо на неопалювальний та опалювальний сезони (така норма діяла до 1 травня цього року).

Всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, в тому числі без визначення її розміру, продовжується термін дії субсидії до кінця опалювального сезону і проводиться розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення.

 

Призначення субсидії на понаднормову площу житла

З 1 жовтня при визначенні права на отримання субсидії враховується не загальна площа житлового приміщення, а опалювальна.

Субсидія не призначається, якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків. При цьому ця норма не поширюватиметься на багатодітні сім’ї.

Крім того, за рішенням комісії субсидія може бути призначена, якщо в житловому приміщенні (будинку) оформлено два і більше окремих особових рахунки, за умови, що опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

Також субсидія може бути призначено за рішенням комісії на понаднормову площу житла для громадян, які:

– отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності;

– досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», і отримують пенсію за вислугою років;

– отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

– У зв’язку з цими змінами рекомендуємо домогосподарствам, яким відмовлено в призначенні субсидії з таких причин, звернутися до нас для розгляду питання призначення субсидії на опалювальний сезон, – наголошує Л. Федоришин.

 

Маєш заборгованість зі сплати аліментів – субсидії не матимеш

Змінами передбачено, що субсидія не може бути призначена, в тому числі за рішенням комісії, у випадку, коли в складі домогосподарства або сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

 

Дохід домогосподарства рахуватиметься по-новому

Постановою №841 уточнено, що для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства. При цьому, як і раніше, розмір заробітної плати враховується після сплати податку на доходи фізичних осіб.

– Крім того, перелік доходів, які враховуються під час призначення житлової субсидії, доповнено грошовими переказами, отриманими із-за кордону, – зазначає Б. Галій. – Також визначено, що розрахунок середньомісячного доходу для осіб, які отримували хоча б один із таких видів доходу, як стипендія, допомога при народженні (усиновленні) дитини, допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомога по догляду за особами з інвалідністю І і II групи внаслідок психічного розладу, допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, здійснюється шляхом ділення загальної суми сукупного доходу за період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, на кількість місяців, у які отримано цей дохід.

Уточнено, що в разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального сезону (вересень), а в разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень).

Передбачено, що не враховуються доходи батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані в гуртожитку за місцем навчання, а також доходи одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків, який проживає з дитиною, у випадку, коли батьки розлучені.

– Окрім цього, змінено порядок розрахунку сукупного доходу для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, – додає Л. Федоришин. – Якщо у них середньомісячний сукупний дохід менше мінімальної заробітної плати, за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – враховується дохід у розмірі прожиткового мінімуму; за кожний місяць отримання допомоги в розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – фактично отримані доходи; за кожний місяць, у якому відсутні доходи, – дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

 

Призначення субсидії особам, що перебували за кордоном

З метою врегулювання питання призначення субсидії домогосподарству, до складу якого входять заробітчани, що перебувають за кордоном понад два місяці протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, надано можливість комісіям приймати рішення щодо призначення субсидії, якщо такими особами підтверджено легалізованими в Україні документами набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

 

Чи потрібно платити обов’язковий платіж?

Урядовою постановою надано право одержувачам субсидії не платити обов’язкову частку плати за послуги, якщо вартість спожитих послуг менша від неї. У такому разі громадяни сплачують фактичну вартість спожитих послуг.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Останнi оголошення

  • 20.05, 10:18 ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" оголошує прийом на роботу
  • 12.04, 10:18 Умови конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Калуші
  • 12.04, 10:10 Конкурс на заміщення вакантної посади
  • Всi оголошення
Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: