Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Василь Микитин: «Найгіршим наслідком пожеж є загибель дітей без жодного шансу в рятувальників запобігти трагедіям»

06 січня, 11:37
Переглядів: 490

Для колективу Калуського міськрайвідділу УДСНС в Івано-Франківській області 2018 рік був доволі неспокійним з огляду на ситуацію з пожежами та надзвичайними подіями, які виникали на території міста і району. У Кропивнику згоріли житловий будинок і господарська будівля в одному домогосдарстві, а також літня кухня, гараж і хлів – у сусідському, куди поширився вогонь, в Новиці – найбільший в Західній Україні дерев’яний Спасо-Преображенський храм УПЦ КП. У Калуші під час святкування Дня міста масштабна пожежа мала місце в новозбудованому триповерховому житловому будинку на вулиці Марійки Чурай. На щастя, внаслідок цих пожеж ніхто з людей не загинув. Однак цьогоріч на Калущині були й пожежі, які забрали людське життя.

– Насправді три вищезгадані пожежі серед інших, які сталися цього року на Калущині, були найбільш масштабними та викликали певний резонанс у населення, – говорить начальник Калуського МРВ УДСНС в Івано-Франківській області Василь Микитин. – До їх гасіння залучалися технічні засоби і сили не тільки ДПРЧ-6 міста Калуша, але врятувати будівлі в Кропивнику та церкву в Новиці, де до приїзду пожежників на значній площі вже хазяйнував вогонь реальних можливостей у них практично не було. Крім того, додаткових труднощів у боротьбі з вогняною стихією пожежно-рятувальним підрозділам завдавала відсутність поблизу пожежних гідрантів чи водоймищ, з яких можна було б постійно закачувати воду в пожежні автоцистерни.

В ускладнених умовах щодо забезпечення протипожежного водопостачання довелось вогнеборцям працювати й на пожежі в триповерховому будинку в Калуші, де вогонь повністю знищив дах та частково пошкодив кімнати й речі домашнього вжитку.

– У нас проблема з пожежними гідрантами і водоймищами?

– У Калуші ситуація не є критичною. На території міста для забезпечення протипожежного водопостачання встановлено 146 пожежних гідрантів. З них чотири наразі несправні. Але міською владою прийнята відповідна програма, що стосується й ремонту гідрантів, тому сьогодні ці проблемні питання вирішуються.

На території Калуського району облаштовано вісім пожежних водоймищ і тільки 23 пожежні гідранти, з яких два (в Луці та Копанках) є несправними і потребують ремонту. Цих споруд явно мало в населених пунктах району для належної пожежної безпеки в селах та більш ефективної боротьби з пожежами, що виникають.

– Скільки взагалі пожеж сталося на Калущині цього року і які були їхні наслідки?

– На території, яку обслуговуємо, зареєстровано 200 пожеж, внаслідок яких загинуло п’ятеро осіб, в т. ч. двоє дітей. За аналогічний період 2017 року в Калуші та Калуському районі виникло 218 пожеж, в яких загинули три особи. На жаль, ці статистичні дані свідчать про негативну тенденцію до збільшення кількості загиблих на пожежах.

Щодо географії виникнення пожеж, то цьогоріч нашим вогнеборцям найчастіше доводилось виїжджати на їх гасіння в різні мікрорайони Калуша та в Голинь, Студінку й Грабівку.

– Чи могли калуські рятувальники якимось чином запобігти смертям тих осіб, життя яких обірвалося внаслідок пожеж?

– Про пожежу в одному з приватних будинків у селищі Войнилів, де загинули дві дитини дошкільного віку, до нас не надійшло жодного повідомлення. Через це на її гасіння ніхто не виїжджав, хоча туди на місце пожежі, звісно, були б миттєво прибули рятувальники ДПРП, який дислокується в цьому населеному пункті. Та й там і пожежі як такої не було, щоб міг хтось з перехожих побачити. Малі діти, яких батько самих залишив у будинку та кудись подався, задихнулися від продуктів горіння – їдкого диму. Власне, у задимленій кімнаті їх і виявив, але, на жаль, вже не живих, господар будинку, коли повернувся до помешкання.

Три інші особи, котрі загинули в пожежі, вели асоціальний спосіб життя, необережно поводилися з вогнем, дозволяючи собі й у стані алкогольного сп’яніння курити в ліжку. Як наслідок – допустили загорання в приміщеннях і трагічно померли ще до приїзду рятувальників на місце пожежі. Всі вони були сільськими мешканцями.

– Вогняна стихія безжальна. Але прикро навіть і від того, що хтось помирає у вогні через недотримання елементарних правил пожежної безпеки. А що ви особисто вважаєте найгіршим наслідком пожеж?

– Матеріальні втрати від пожежі, погіршення здоров’я потерпілих – ще не найгірше. Помешкання можна відремонтувати, потрібні речі домашнього вжитку знову придбати, стан здоров’я покращити. Найгіршим наслідком пожеж є загибель людей, а особливо дітей без жодного шансу в рятувальників запобігти трагедіям. Бо хто може описати, відчути горе матері чи батька, у яких вогонь забрав дочку чи сина?! Але, як свідчить статистика, саме з вини батьків часто в пожежах гинуть діти, яких вони залишають вдома без нагляду. До загибелі дітей призводять і їхні пустощі з вогнем.

– А скільки життів людей було врятовано на пожежах цього року особовим складом Калуського міськрайвідділу УДСНС?

– З палаючого вогню винесено трьох осіб, яким була надана відповідна медична допомога. Але цим вогнеборці не звикли гордитися, бо це і є їх обов’язок – рятувати на пожежах майно і людей.

Ще одну людину врятував від смерті калуський підприємець Володимир Сікора. Ризикуючи своїм здоров’ям і життям, він витяг водія із автомобіля, який загорівся та під час рятувальної операції міг вибухнути. Цей геройський вчинок В. Сікори належно оцінило керівництво УДСНС України в Івано-Франківській області, нагородивши рятівника відповідною відзнакою.

– Останнім часом у Калуші та селах району почастішали випадки загорань автомобілів. Як гадаєте, хтось спеціально їх підпалює чи до займань транспортних засобів призводить їхній технічний стан, коротке замикання в електропроводці?

– Це не наша компетенція проводити слідчі дії, оцінювати технічний стан автомобілів. Ми зобов’язані виїжджати на гасіння займань транспортних засобів, оформити за цими фактами матеріли та передати в поліцію. Також можемо посприяти правоохоронним органам при їхньому зверненні встановити першопричину загорання з допомогою лабораторії аварійно-рятувального загону спеціального призначення обласного УДСНС.

У зв’язку з цим хочу сказати, що автомобіль горить дуже швидко. Залежно від того, звідки почалося займання, він може згоріти й за 3-4 хвилини. Тому водіям раджу не зволікати з дзвінком в службу порятунку «101». Зокрема, буквально недавно ми були своєчасно повідомлені про виникнення в мікрорайоні Підгірки пожежі в мікроавтобусі Volkswagen Transporter. Туди на автомобілі першої допомоги АПД-2 «Дельфін» відразу ж виїхали рятувальники та ліквідували пожежу в бусі, який був обладнаний газовою установкою, що могла вибухнути. Наслідки від цього могли бути й плачевними.

Якими були основні причини пожеж, що сталися цього року на території Калущини?

– Найбільша кількість пожеж виникла через необережне поводження з вогнем. Зокрема, в житловому секторі досить часто загорання в приміщеннях ставалося через куріння в ліжку. Також цього року простежувалась тенденція до збільшення пожеж через несправність електропроводки, низький контроль господарів квартир, будинків за використанням електроприладів.

З настанням зимового періоду нами зафіксовано вже непоодинокі випадки порушень правил експлуатації пічного опалення мешканцями сільської місцевості. Власне, через перекалювання печі не так давно сталася пожежа в дерев’яному житловому будинку в селі Голинь.

– Крім рятування людей на пожежах, особовому складу Калуського міськрайвідділу УДСНС нерідко доводиться брати участь і в рятуванні людей, котрі потрапляють в ДТП, запобігати утопленням у водоймах. Та все-таки нещасні випадки на воді стаються. Чи цей рік був винятком?

– На жаль, ні. Зареєстровано чотири загибелі на воді. Тішить лише те, що серед затонулих немає дітей. Ми маємо човен для рятування людей на воді, у випадку зникнення осіб, що могли втопитися, проводимо разом з працівниками поліції пошукові роботи на берегах рік та на водоймах. Але своїх водолазів не маємо. Вони є в штаті аварійно-рятувального загону спеціального призначення УДСНС України в Івано-Франківській області та при потребі нами залучаються до пошуку й витягування з води утоплеників.

Щодо рятування людей, котрі потрапили в ДТП, то у нас є гідравлічні ножиці та інше необхідне обладнання для деблокування потерпілих з понівечених автомобілів. На такі аварії цього року калуським рятувальникам неодноразово доводилось виїжджати та визволяти людей з пасток. Але назвати конкретну кількість врятованих життів під час ліквідації наслідків ДТП, я зможу тільки після проведення додаткового аналізу. Не хочу бути голослівним.

Які проблеми сьогодні найбільше вас хвилюють?

– Нині Калуський район практично є єдиним в області, де ще не створена жодна місцева пожежна охорона. Це болюче питання мною неодноразово порушувалося перед керівництвом району, об’єднаних територіальних громад, сільськими головами, але проблема не вирішується А створення пожежних команд на місцях, які були б забезпечені пожежним автомобілем, пришвидшило б реагування на виклики рятувальників для гасіння пожеж. Особливо така місцева пожежна охорона знадобилася б у селах району, які найбільш віддалені від міста та селища Войнилів. Збільшення підрозділів, засобів і сил Калуського гарнізону, безумовно, тільки б сприяло зменшенню в Калуському районі кількості загиблих внаслідок пожеж.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Останнi оголошення

  • 20.05, 10:18 ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" оголошує прийом на роботу
  • 12.04, 10:18 Умови конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Калуші
  • 12.04, 10:10 Конкурс на заміщення вакантної посади
  • Всi оголошення
Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: