Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Відхилення від норм у воді із центрального водопроводу трапляються лише під час паводків»

30 листопада, 09:40
Переглядів: 647

Нещодавно на сайті Калуської міської ради були опубліковані офіційні результати досліджень води з централізованих та нецентралізованих джерел, проведені  працівниками Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України».

«У листопаді проведено моніторингові дослідження проб води з джерел по вул. Банянській район Височанки, «Капличка» Підгірки, «імені Богуна» біля Калуської центральної районної лікарні.

Проби не відповідають гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання людиною. Зокрема, у водах всіх джерел виділені загальні коліформи, а у воді з джерела на вул. Банянській ще й кишкова паличка, які в нормі відсутні.

Вода із цих джерел не придатна як для споживання людиною, так і для господарського користування. З метою профілактики гострих кишкових інфекцій рекомедовано вживати кип’ячену воду, або використовувати питну бутильовану, сертифіковану, яка відповідає вимогам», – йдеться у повідомленні.

Щодо якості води із центрального водопроводу, то за інформацією фахівців, лише декілька проб не відповідають гігієнічним та санітарно-хімічним вимогам.

«Станом на 15 листопада по державному моніторингу із центральних водопроводів за показниками епідемічної безпеки досліджено 86 проб, в тому числі 2 проби не відповідають гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання людиною, за паразитологічними показниками – 17 проб, за санітарно-хімічними показниками безпечності та якості питної води – 108 проб, серед них на вміст пестицидів – 7 проб. Питома вага проб за санітарно-хімічними показниками, які не відповідають вимогам, склала 12,03% (13 проб)», – інформує Калуська міськрайонна філія ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Зважаючи на вищевказану інформацію, журналіст «НК» поспілкувалася з керівником Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Богданом Пеленичкою, щоб дізнатися, яка вода все-таки найбезпечніша та чи можна в домашніх умовах перевірити її якість.

– Відразу хочу зауважити, що вода із нашого центрального водопроводу стабільно обеззаражується та здійснюється її хлорування, тому вона відповідає всім гігієнічним та санітарно-хімічним показникам, – розповідає Богдан Зіновійович. – Відхилення від норм інколи трапляються лише під час паводків. Справа в тому, що під час паводку вода каламутиться від різних потічків, а коли ще додатково відкривають дамбу у Рожнятові, то велика вода «рве» береги від чого стає ще більш забрудненою.

У таких випадках ми завжди через засоби масової інформації попереджаємо калушан про необхідність відстоювати та кип’ятити воду перед вживанням.

– Чи існують методи, завдяки яким якість води можна перевірити в домашніх умовах?

– На жаль, у домашніх умовах перевірити якість води не можна. Якщо людина бажає перевірити якість тої чи іншої води, вона може принести її до нас і ми проведемо всі необхідні дослідження. Щоправда ця послуга платна і її вартість орієнтовно складає 750 гривень.

Перевірку можна робити на весь спектр показників, які регламентуються стандартами, а можна лише на декілька з них. Наприклад, якщо у воді виявлено аміак, то це свідчить про свіже забруднення, якщо нітрати – процеси тривають вже певний час, а якщо нітрити – це дуже давнє та тривале забруднення.

– Чимало людей користуються фільтрами для очисти води. Чи ефективні вони?

– Такі фільтри, звичайно, ефективні, але вони також є різної степені очистки. Наприклад, є такі, які лише не пропускають осад, а є цілі системи, які здійснюють очистку води.

– Що можете сказати про якість води із криниць на території Калущини?

– Здебільшого вода із криниць на території Калущини хімічно не забруднена, але бактерії в ній є. Чим це зумовлено? Перш за все, нашою культурою і свідомістю... Доволі часто стоки не ліквідовуються належним чином і просочуються у водоносний горизонт. Елементарний приклад, коли гноянка належно не ізольована і стоки з неї рухаються в напрямку криниці.

До речі, для того, щоб визначити, чи потрапляють стоки з певного місця у криницю, можна скористатися простим методом дослідження. Для цього потрібно влити баночку чорнила у досліджуване місце і простежити, чи забарвиться вода кольором вилитого чорнила у криниці.

Також у багатьох пробах води із криниць нашого краю виявляються солі та залізо.

– Зважаючи на все вищезазначене, які б ви могли дати рекомендації калушанам?

– Як я вже казав, вода із нашого центрального водопроводу відповідає всім вимогам, але перш, ніж потрапити до нас у домівку вона проходить через труби, насоси та обеззаражуються, а тому змінює свій енергетичний стан. Зважаючи на це, багато людей набирає для своїх потреб воду із різних джерел чи криниць, де вона, так би мовити, «жива» і природна. Якщо аналізувати її якість по затверджених стандартах для питної води, то вона їм не відповідає, але з іншого боку показники не є надто критичними.

Загалом перед вживанням воду найліпше відстояти та прокип’ятити. Також корисна заморожена і тала вода, адже таким чином вона повертається до своєї природної енергетичної структури.

– Дякую за розмову.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: