Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Відомий управитель 87 калуських будинків. Що чекає на інші міські багатоповерхівки?

28 квітня, 17:02
Переглядів: 11956

19 квітня у Калуші було оголошено переможця першого конкурсу на управителя. Ним стало ТОВ «М-Монтаж», яке фактично забезпечило собі перемогу тим, що запропонувало найнижчі ціни на послуги. А цей критерій становив половину можливих конкурсних балів.

До слова, конкуруюча фірма «Проф-сервіс» із рішенням комісії не погодилася. Її керівник одразу після оголошення результатів конкурсу подав скаргу, бо значно нижчу ціну конкурента вважає демпінговою і розцінює її як порушення антимонопольного законодавства. Компанія-переможець своєю чергою запевняє, що запропоновані ціни на послуги є обґрунтованими. Якщо суперечки з приводу підсумків конкурсу вдасться уникнути і виконком затвердить переможця, то мешканці третини калуських багатоповерхівок вже з травня будуть мати управителя.

Нагадаємо, що на конкурс управителя виставлялося 87 будинків (20 – ЖЕО №1 (вул. Грушевського, Рубчака, Долинська, Писарська і Привокзальна) та 67 – ЖЕО №4 (непарна сторона вул. Б. Хмельницького, вул. Тихого, Хіміків, Будівельників, Коновальця і Кропивник).

Якщо «доля» вищезгаданих будинків вже фактично відома, то мешканці інших після проведення конкурсу дещо активізувалися. Вони, зокрема, телефонували і в редакцію «НК» з проханням пояснити, що чекає найближчим часом їхні будинки.

 

Дещо з історії

У 2015 році набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», згідно з яким у такому будинку може бути лише три форми правління: об’єднання співвласників, безпосередньо співвласники та управитель.

Це означає що люди могли відмовитися від послуг ЖЕО і, приміром, створити ОСББ. Але більшість калушан не поспішала ні створювати ОСББ, ні приймати будь-які інші рішення з цього приводу. Відтак виконавчий комітет Калуської міської ради ще тоді мав на конкурсних засадах визначити кожному будинку управителя, але цього також зроблено не було. Чому? Бо питання відносин між управителем та співвласниками багатоквартирних будинків не було врегульоване вищезгаданим законом. Вдалося це зробити лише наприкінці минулого року, коли й був прийнятий відповідний закон. Після цього була створена конкурсна комісія, яка затвердила перелік багатоквартирних будинків, де не створено ОСББ і співвласники яких не прийняли рішення щодо форми управління, розроблено конкурсну документацію і врешті днями проведено сам конкурс для третини калуських багатоповерхівок.

До слова, загалом у місті є 255 будинків, в яких не визначена форма правління. Якщо «відкинути» ті, для яких уже фактично визначено управителя, то в Калуші ще 168 багатоповерхівок перебувають у пошуках господаря.

 

Альтернатива, як з’ясувалося, є…

Менше ніж за місяць до проведення вищезгаданого конкурсу його організатори повідомляли, що фірми з інших міст цікавилися конкурсом, але документів ніхто не подавав.

Фактично тоді ж депутати Калуської міської ради підтримали проект рішення про створення комунальних підприємств «Управляюча компанія «Калуш-Житловик» та «Управляюча компанія «Добродім» на базі ЖЕО №1 і ЖЕО №4 відповідно.

Відтак багато хто почав припускати, що у калушан найближчим часом не буде альтернативи ЖЕО. Мовляв, після конкурсу будинки й надалі обслуговуватимуть ті ж самі ЖЕО, лише під іншими назвами. Але перший конкурс на управителя засвідчив протилежне. Вищезгадані комунальні підприємства взагалі не брали в ньому участі. Натомість три інші фірми виявили бажання стати управителями окремих калуських багатоповерхівок – ТОВ «М-Монтаж» і ПП «Ісма-буд» із Калуша та «Профсервіс» з Івано-Франківська.

Також варто відзначити, що тарифи фірми-переможця «М-Монтаж» є навіть нижчими за діючий тариф ЖЕО в середньому на 2-5%. За словами керівника фірми Ігоря Майка, при розрахунках брали діючий тариф ЖЕО за мінусом вивезення побутових відходів, які будуть окремою послугою. Крім того, як з’ясувалося, товариство перебуває на єдиному податку, тобто не є платником податку на додану вартість, який, наприклад, збільшує обрахований ЖЕО тариф на 20%.

До речі, за умовами конкурсу протягом року управитель не зможе підвищувати ціни на послуги.

 

Які перспективи в інших калуських багатоповерхівок?

За словами заступника міського голови Руслани Вайди, з проведення наступних конкурсів зволікати не будуть. Адже з 13 червня набувають чинності положення нового закону про житлово-комунальні послуги, згідно з якими міська влада може призначити будинку управителя лише за офіційним письмовим зверненням власників квартир. До цієї дати усі конкурси на управителів мають бути проведені, або, принаймні, стартувати.

Ймовірно, що участь у них братимуть також і два новостворені на базі калуських ЖЕО комунальні підприємства.

– Сподіваємося, що цей досвід буде позитивним, – поділився враженнями від результатів першого конкурсу на управителя міський голова Ігор Матвійчук. – Плануємо найближчим часом визначити управителя і для інших калуських багатоповерхівок. До слова, управителі виконуватимуть фактично ті ж функції, що й ЖЕО, бо працюватимуть у тому ж законодавчому полі.

 

Від редакції

Насамкінець варто зазначити, що договір з тим чи іншим управителем укладатиметься на один рік. Але якщо управитель не впорається із покладеними на нього обов’язками, то співвласники можуть розірвати договір, попередивши його про це за два місяці.

Також законодавством не забороняється створювати ОСББ навіть тоді, коли вже призначений управитель. До того ж у Калуші продовжує діяти Програма стимулювання створення та підтримки ОСББ, згідно з якою будинки, в яких вони створені, можуть розраховувати на фінансову допомогу з міського бюджету під час проведення тих чи інших робіт.

 

P. S. Коли матеріал був підготовлений до друку, стало відомо, що виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив результати першого конкурсу з визначення управителя.

3683 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: