Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Влада Калуша визначилася із фірмою, яка розроблятиме проектно-кошторисну документацію по Домбровському кар’єру

19 травня, 15:10
Переглядів: 423

Нещодавно управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради визначило виконавця робіт з виготовлення проектно-кошторисної документації з ліквідації джерел забруднення підземних вод та рекультивації порушених земель на території гірничо-технологічних об’єктів колишнього Калуського калійно-магнієвого виробництва (Домбровський кар’єр, хвостосховище № 1, хвостосховище № 2, шламонакопичувач).

Переможцем тендеру стало ТОВ «Інститут гірничо-хімічної промисловості» (м. Львів), яке було лише четвертим у переліку найвигідніших пропозицій. Вартість робіт складе 1,85 млн гривень. Планується, що проектування завершиться до кінця 2018 року.

До слова, на сайті публічних закупівель «Prozorro» є інформація, що загалом до участі в тендері зголосилося п’ятеро учасників: ПП «Львівкомундорпроект» (пропозиція – 2 млн 95 тис. гривень), Західно-Українська геофізична розвідувальна експедиція (пропозиція – 1 млн 780 тис. гривень), ТОВ «Інститут гірничо-хімічної промисловості» (пропозиція – 1 млн 850 тис. гривень), ДП «Науково-дослідний інститут галургії» (пропозиція – 1 млн 790 тис. гривень) та ТОВ «ГАФСА» (1 млн 779,9 тис. гривень). Трьох претендентів було дискваліфіковано після розкриття пропозицій через невідповідність документів умовам тендеру. Документи ще одного претендента не розглядалися.

Безумовно, те, що віз, як мовиться, врешті-решт рушив з місця і перші кроки для вирішення екологічних проблем робляться, не може не тішити, але з іншого боку дивує, чому пропозиція ДП «Науково-дослідний інститут галургії», яке знаходиться в Калуші і достатньо ознайомлене з існуючим станом справ, була відхилена. До того ж, запропонована цим підприємством вартість послуг з виготовлення проектно-кошторисної документації є нижчою, ніж у фірми-переможця.

– Ми хотіли виконувати вищезгадані роботи, але замовник вирішив надати перемогу іншій фірмі, – коментує заступник директора НДІ галургії Юрій Садовий. – При бажанні завжди можна знайти зачіпку, через яку відхилити пропозицію того чи іншого учасника. Документації на тендер подається дуже багато, а, відповідно, є багато нюансів, через які можна відмовити. Нам ніхто не пояснював, чому наша пропозиція відхилена. Такий вибір міської влади…

На мою думку, умови тендеру були прописані під того, хто мав перемогти. Організація, яка здобула перемогу, в Калуші багато років поспіль здійснювала ті чи інші проектування і теперішній стан екологічних справ міста, як на мене, є частково теж її виною. ТОВ «Інститут гірничо-хімічної промисловості» – монополіст, який вміє домовлятися, тому я не дивуюся результатам тендеру.

У відповідь начальник управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради Богдан Грущак зазначив, що пропозицію ДП «Науково-дослідний інститут галургії» було відхилено через невідповідність документів умовам тендеру.

До речі, у матеріалі Інтернет-видання «Правда іф» щодо переможця тендеру на проведення проектно-кошторисної документації по Домбровському кар’єру повідомляється, що це львівське підприємство має давню історію і чималий досвід виконання схожих робіт. Свого часу воно займалося розробкою документації щодо ліквідації ДП «Солотвинський солерудник» (Закарпатська область). З 2011 року з цією фірмою було укладено угоду щодо «Солотвинського рудника» на 21,31 млн грн. Скільки коштів на даний момент реально освоєно – невідомо.

Цікаво, що одним із головних (відповідно до внеску до статутного фонду) співвласників ТОВ «Інститут гірничо-хімічної промисловості» є кіпрська компанія «Багмат Трейдінг Лімітед». Як свідчить Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, кінцевим бенефіціарним власником цієї офшорної фірми є відомий український олігарх Дмитро Фірташ.

Крім того, у соціальних мережах поширюється інформація, що в 2010 року ТОВ «Інститут гірничо-хімічної промисловості» уже розробив проект рекультивації Домбровського кар’єру. Його реалізовувало ТОВ «Фінансово-енергетична корпорація», яке зареєстроване в Києві.

«Тоді розікрали близько 50 відсотків від виділених на рекультивацію коштів (майже 20 млн грн.). Кримінальна справа дотепер розглядається у суді», – йдеться у дописі.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року Калуш повернув в обласний бюджет 2,7 млн гривень, виділених місту на екологію. Гроші потрібно було віддати через те, що вони не були освоєні. Але в березні цього року обласна рада знову прийняла рішення виділити Калушу кошти на вирішення екологічних питань. Вони якраз і будуть спрямовані на виготовлення проектно-кошторисної документації з ліквідації джерел забруднення підземних вод та рекультивації порушених земель на території гірничо-технологічних об’єктів колишнього калійно-магнієвого виробництва. Зокрема, до комплексного проекту включені Домбровський кар’єр з зовнішніми відвалам, хвостосховища №№1, 2, акумулюючі ємності №№1, 2, шламонакопичувач, перша черга хвостосховища №3, хвостосховища дослідної фабрики та акумулюючі ємності дослідного кар’єру.

0 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: