Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Введення в експлуатацію другої черги полігону, ремонт дороги на вул. Окружна, відновлення гідроспостережної мережі…

11 травня, 10:37
Переглядів: 533

В одному з попередніх номерів «НК» у розмові з заступником начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарасом Фіцаком йшлося про те, які дороги, тротуари, світлофори та сквери в 2019 році ремонтуватимуть у Калуші за кошти міського бюджету. Проте ряд капітальних ремонтів на тих чи інших об’єктах у місті здійснюється і через управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради.

Відтак з цього приводу журналіст «НК» поспілкувалася з начальником вищезгаданого управління Богданом Грущаком, аби дізнатися про першочергові ремонтні роботи на тих чи інших об’єктах Калуша.

– Загалом у переліку об’єктів, де цьогоріч виконуватимуться ті чи інші ремонтні роботи, налічується 57 позицій, – зазначає Б. Грущак. – Щоправда, він може доповнюватися, і це відбувається доволі часто. На окремих об’єктах наразі ремонтні роботи вже завершені, інші – в процесі. Крім того, є й такі об’єкти, на які протягом цього року планується лише розробити проект, а за реалізацію взятися вже в наступному році.

Зокрема, наразі вже завершено капремонт дитячої поліклініки, встановлено дитячі спортивно-оздоровчі майданчики на вул. Євшана та вул. Хіміків й ін. Також, якщо погодні умови дозволять, то до Дня міста буде відкрито фонтан біля ПК «Юність» та відремонтовано пам’ятний знак розстріляним учням Калуської торговельної школи на площі Героїв.

– Можете назвати найбільш масштабні проекти, які заплановано цього року впровадити в Калуші?

– Наразі наше управління активно працює над передпроектними роботами з будівництва та відновлення Ратуші. Їх вартість складає орієнтовно 600 тис. гривень. Передпроектні роботи включають у себе збір історичних даних, топографічну зйомку, геологію, археологію та ін. До цього об’єкта потрібен специфічний підхід, адже це пам’ятка історико-архітектурної спадщини. Думаю, що до кінця року ми мали б пройти стадію передпроектних робіт, а якщо буде необхідне фінансування, то можна буде приступати до укладення договору вже безпосередньо на проектні роботи з відновлення Ратуші.

Також тривають роботи з введення в експлуатацію другої черги полігону твердих побутових відходів. Його будівництво розпочалося ще в 2015 році, але затягнулося через певні нюанси з фінансуванням. Надіємося, що найближчим часом полігон буде введено в експлуатацію. Загалом упродовж 2015-2018 років у цей об’єкт було вкладено орієнтовно 7 млн. гривень. Це кошти і з міського, і з державного бюджету…

– Яка ситуація з ремонтом дороги на вул. Окружна?

– Цей об’єкт включений у перелік тих, які заплановано втілити цьогоріч. Міська влада передбачила в бюджеті на 2019 рік свою долю (10% від загальної вартості) співфінансування, але за його реалізацію ми зможемо взятися лише тоді, коли будуть виділені й відповідні кошти з державного бюджету.

До слова, проект з ремонту дороги на вул. Окружна був виготовлений ще у 2017 році, а минулого року здійснювався його перерахунок. Вартість ремонтних робіт зросла з 43 до 55 млн гривень.

– Чи заплановано цьогоріч здійснювати капремонти в закладах освіти?

– У міському бюджеті передбачено 4 млн гривень на ремонтні роботи в закладах освіти Калуша. Загалом це 26 установ, у кожній з яких будуть проведені найнеобхідніші роботи: ремонти санвузлів, ремонти кабінетів, покрівлі та ін.

– Неодноразово влада міста наголошувала на необхідності ремонту мереж водопостачання. Чи будуть цьогоріч здійснюватися ці заходи?

– З початку цього року вже виконано будівельні роботи на водопроводах на вулицях Колеси, Відоняка та Семеренка. Крім того, такі ж роботи будуть найближчим часом проведені на вулицях Верховинській, Гонти та Шота Руставелі.

Ще один великий проект зі сфери водопостачання, який заплановано реалізувати цього року, заміна основної мережі живлення міста водою – колектора на вул. Ринковій. Зараз нашим управлінням по цьому об’єкту готуються документи для проведення експертизи. Потім буде проведено тендер, а орієнтовно в серпні мали б розпочатися безпосередньо ремонтні роботи. Вартість цього проекту – більше 9 млн гривень.

– Які роботи заплановано виконати з метою поліпшення  екології в місті?

– Минулого року ми розробили проект щодо першочергових заходів на об’єктах калійно-магнієвого виробництва (Домбровський кар’єр, хвостосховища №1, №2 та відвали розкривних порід). Провели дослідження щодо деформації земної поверхні на підроблених територіях Калуша й дійшли висновку, що для того, щоб мати відповідні дані та спостерігати за їх динамікою, треба створити систему постійного моніторингового впливу. Тобто необхідно пробурити декілька свердловин, здійснити очистку існуючих, встановити репера та ін. Відтак ми направили з цього приводу звернення до Івано-Франківської ОДА та обласного управління екології і природоохоронних ресурсів. Вони позитивно відгукнулися на таку ініціативу й готові виділити на ці потреби 475 тис. гривень. Після чого буде проведено тендер на виконання робіт.

– Чи є у планах нові будівництва?

– Не знаю, чи вдасться його цьогоріч реалізувати, але ми розробили проект з відновлення трибуни на стадіоні «Хімік». Попередньо має бути створено 637 додаткових місць. Зокрема, планується розширити діючу трибуну вправо і вліво, де зараз є дерев’яні лавочки. За попередніми підрахунками, на цей проект необхідно більше 3 млн гривень.

– Серед проектів-переможців минулорічного Бюджету участі чимало є таких, реалізацією яких повинне займатися управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради. На якому етапі зараз ці роботи?

– Наше управління займається реалізацією шести проектів-переможців. Два з них, які стосувалися встановлення дитячих спортивно-оздоровчих майданчиків на вулицях Євшана та Хіміків, вже реалізовані. Підготовлена необхідна проектна документація і по проектах щодо заміни огорожі у дитсадку «Росинка» та капремонту

спортивно-оздоровчого майданчика на території ЗОШ №1.

Щодо заміни дверей у дитсадку «Росинка» і спорудження спортивно-оздоровчого майданчика на території гімназії ім. Д. Бахматюка, то проектна документація по цих об’єктах ще готується.

До слова, усі проекти Бюджету участі мають бути реалізовані до кінця року.

– З якими проблемами доводиться стикатися в роботі?

– Якщо проект реалізовується фактично відразу ж після розроблення проектної документації, то проблем не виникає. А якщо проект розробили, а роботи того ж року розпочати не вдалося, то доводиться заново здійснювати перерахунки, бо вартість матеріалів і заробітна плата зростає, тож виходить вже зовсім інша вартість тих чи інших робіт.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: