Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Як реалізовується медична реформа на Калущині?

02 травня, 16:13
Переглядів: 17151

Минулого тижня під час засідання колегії Івано-Франківської ОДА йшлося про те, що кожен район області досі має проблеми з проведенням реформи в медицині. Найбільш плачевною є ситуація, за словами заступника голови Івано-Франківської ОДА Ігоря Пасічняка, на Калущині та Верховинщині.

– Розумію, що в гірських районах можуть бути труднощі з мережею, однак для реформи багато не потрібно: комп’ютер, модем і принтер, – відзначив посадовець.

І справді, якщо про перебіг медичної реформи в Калуші відповідальні чиновники коментують регулярно, то про її реалізацію в селах району відомо небагато. Тому журналіст «НК» поспілкувалася з цього приводу із головою Калуської райдержадміністрації Наталією Бабій.

– На колегії ОДА справді йшлося про те, що в Калуському районі ведеться ще недостатня робота щодо впровадження медичної реформи, але, на мою думку, така інформація з’явилася лише через певні неточності, – відзначає Н. Бабій. – Головною, так би мовити, претензією до керівництва Калуського району було те, що ми не підключилися до електронної системи охорони здоров’я eНealth. Зважаючи на це, хочу зауважити, що, опираючись на ряд законів, відповідні фахівці розробили дорожню карту впровадження реформи фінансування системи охорони здоров’я, якою ми й керуємося. Згідно з нею, підключитися до електронної системи охорони здоров’я потрібно було до 1 травня, а Калуська районна лікарня зробила це 25 квітня.

Крім того, варто зауважити, що станом на 1 травня в усіх бюджетних установах Калуського району відсутня заборгованість з виплати заробітної плати. Немає у нас також боргів з оплати за енергоносії, харчування й медикаменти. Загалом Калуський район, як і вся Україна, наразі «живе» в процесі реформування багатьох сфер життєдіяльності, тому певні проблеми є, але сказати, що в нас вони суттєвіші, ніж в інших районах, не можна.

– Які заходи були вжиті для ефективного впровадження медичної реформи на Калущині?

– Ще на початку року під керівництвом Калуської РДА та районної ради було створено робочу групу – медична рада реформ. Нею сформовано спроможну мережу надання первинної медичної допомоги в Калуському районі, де вказано чисельність населення району, забезпеченість медичними працівниками, стан об’єктів, на яких планується проведення будівельних робіт, забезпеченість та потреба службовим транспортом. Також адміністрація Калуської районної лікарні провела ряд нарад з головними лікарями амбулаторій ЗПСМ, на яких довела до відома етапи реформи первинної ланки медицини та нові законодавчі акти з реформування системи охорони здоров’я України. Крім того, як уже зазначалося, наразі Калуська районна лікарня підключилася до електронної системи охорони здоров’я. Наступний етап – реорганізація первинної медико-санітарної допомоги з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства. Відповідний проект рішення буде розглянуто на найближчій сесії районної ради.

Також варто відзначити, що щотижнево на оперативній нараді в головного лікаря Калуської РЛ медичним працівникам району доводиться інформація щодо запровадження медичної реформи на первинному рівні. Згідно із розробленим планом-графіком спільних виїздів адміністрації Калуської РДА та Калуської районної лікарні, здійснюються виїзди в амбулаторії ЗПСМ, в ході яких проводиться роз’яснювальна кампанія серед жителів сіл.

– Яка ситуація з підписанням декларацій?

– Близько 45% населення Калуського району, а це 18500 жителів, уже підписали декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги. А саме: 3600 жителів із лікарями амбулаторії ЗПСМ с. Голинь, 1490 жителів із лікарями амбулаторії ЗПСМ с. Завій, 1600 жителів із лікарями амбулаторії ЗПСМ с. Копанки, 2080 жителів із лікарями амбулаторії ЗПСМ с. Кропивник, 1470 жителів із лікарями амбулаторії ЗПСМ с. Мислів, 2220 жителів із лікарями амбулаторії ЗПСМ с. Новиця, 1140 жителів із лікарями амбулаторії ЗПСМ с. Підмихайля, 1570 жителів із лікарями амбулаторії ЗПСМ с. Сівка-Войнилівська, 1890 жителів із лікарями амбулаторії ЗПСМ с. Студінка, 1440 жителів приписних дільниць з терапевтами РЛ.

Варто зазначити, що, згідно з дорожньою картою впровадження медичної реформи, підписання договорів з Національною службою здоров’я України стартує з 1 липня. Друге «вікно можливостей» – до 1 жовтня, а остання можливість у цьому році – 31 грудня. Тому, на мою думку, показник у 45% ще суттєво зросте.

– З якими проблемами доводиться стикатися при впровадженні медичної реформи на Калущині?

– Незважаючи на те, що Калуською районною радою було виділено 450 тис. гривень на технічне оснащення, все ще залишається потреба в комп’ютерах. Також існують технічні проблеми під час підключення до Інтернету в амбулаторіях ЗПСМ с. Мислів та с. Завій для створення єдиної мережі медичних закладів первинної допомоги. Доводиться також вчити медиків працювати з комп’ютерною технікою, наповнювати даними та користуватися медичною інформаційною системою для внесення декларацій в електронну систему охорони здоров’я.

3989 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: