Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Як у місті здійснюють поховання людей, які померли від коронавірусу?

27 червня, 12:40
Переглядів: 445

Захворюваність на коронавірусну інфекцію впливає на всі сфери життя людини і вже багато в чому змінила звичний стан речей. Серед них і традиційне прощання з померлими.

8 квітня 2020 року Міністерство охорони здоров’я України затвердило рекомендації щодо безпечного поховання померлих від COVID-19. Основні правила такі: заборонено цілувати тіло померлої особи через ризик інфікування, поховання або кремація тіла мають здійснюватися у щільно закритій труні, обмежено кількість присутніх – не більше 10 осіб за умови одночасного перебування у приміщенні, не більше 1 особи на 10 м2, безпечна дистанція у 1,5 метра між присутніми, органи місцевого самоврядування здійснюють облік осіб, присутніх при похованні.

Станом на 26 червня на території Калуської об’єднаної територіальної громади зареєстровано 9 смертей через захворюваність на коронавірус. Як повідомив директор комунального підприємства «Ритуальна служба» Петро Пулішій, шестеро поховані на міському кладовищі:


– Якщо у родини було заброньоване місце, то поховання здійснюють там. Якщо ні – то на новій ділянці, яку ми нещодавно відкрили. Окремо відведеної території для таких поховань у нас немає.

Керівник комунального підприємства підкреслив, що вартість риутальних послуг залишається тією самою. Зміни стосуються тільки процедури поховання щодо обмеження кількості присутніх і дотримання санітарних вимог.


– Поховання здійснюється у щільно закритій труні. Близько до неї підходити не можна. Рекомендується, щоб кількість присутніх було не більше 10 осіб, але, звичайно, приходять більше. Тоді слідкуємо за тим, щоб дотримувалися безпечної відстані, були у захисних масках. Наші працівники використовують відповідні захисні костюми та маски. Ми ведемо облік тих, хто були присутніми на похоронах, складаємо списки, де записуємо їхні адреси проживання і контактні телефони. Потім ці дані передаємо до органів місцевого самоврядування, – розповів Петро Пулішій.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: