Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Юрій Гетьман з Гайсина прийшов у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» на практику й залишився тут працювати

22 липня, 11:15
Переглядів: 388

З чотирьох студентів третього курсу Інституту інженерної механіки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ), яким була надана можливість пройти у період з 14 червня по 11 липня виробничу практику у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», він один попросив продовжити її термін до кінця літа з наданням робочого місця у виробничому підрозділі. Нагадаємо, що така ініціатива молодих спеціалістів, котрі навчаються у вузах, підтримується і заохочується відповідною програмою «Перспектива», яка прийнята й ефективно діє на підприємстві.

Рішення студента ІФНТУНГ Юрія Гетьмана, який у цьому ВНЗ опановує спеціальність «Нафтогазова інженерія та технології» і за власним бажанням працевлаштувався на літній період в цеху з ремонту технологічного устаткування виробництва етилену і поліетилену, спонукало познайомитися з ним ближче.

– У травні мені виповнилося 20 років, – розповідає Юрій. – Народився в Гайсині Вінницької області. Там закінчив 11 класів загальноосвітньої школи і за результатами ЗНО поступив до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, щоб вивчитися на інженера-механіка. У Гайсині проживаю у приватному будинку з мамою практично від 5-річного віку. Тоді батько розлучився з мамою, і вона уже 15 років одна мене виховує та дбає про те, щоб здобув вищу освіту. Я дуже вдячний їй за це, бо, відверто кажучи, в нашому житті були і скрутні періоди, коли мамі доводилось їздити на заробітки.

– Ти вже тепер, мабуть, більше дбаєш про сімейний бюджет?

– Я завжди влітку звик працювати і заробляти гроші. Вважаю, що кожен студент повинен у цей період десь трудитися, щоб принаймні утримувати самого себе й не просити гроші в батьків під час навчання у вузі. Я дуже стараюся в цьому плані, щоб матеріально не обтяжувати маму.

– У Вінницьку область не хотів отримати скерування на виробничу практику?

– В університеті я цікавився, чи є якісь підприємства, організації у Вінницькій області, щоб можна було попрактикуватися на обслуговуванні обладнання нафтових і газових промислів. Мені сказали, що по нафтовому обладнанню варіантів жодних немає, а по газовому можна щось підшукати. Однак пропозиція від «КАРПАТНАФТОХІМу» щодо проходження практики перебила всі бажання кудись їхати. Всі студенти групи, які вивчають спеціальність «Нафтогазова інженерія та технології», а в ній нас тільки четверо, погодилися поїхати до Калуша на це підприємство.

– Що ти зробив для того, щоб тут залишитися на роботі?

– Звернувся з відповідною заявою у відділ роботи з персоналом, пройшов співбесіду у заступника генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», отримав погодження від керівника підприємства, пройшов навчальний курс з охорони праці для робітників і з 6 липня був прийнятий на оплачувану роботу в цех з ремонту технологічного устаткування виробництва етилену і поліетилену. Тут працюю слюсарем-ремонтником п’ятого розряду, займаючись ремонтом устаткування цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу та цеху з виробництва вуглеводнів.

– У якому конкретно підрозділі трудишся?

– В колективі дільниці з ремонту динамічного устаткування. Маю дуже хорошого наставника – слюсаря шостого розряду Валерія Маркова. Він та інші працівники дільниці ніколи не відмовляють у допомозі. Всі стараються дохідливо пояснити і навчити виконувати ті чи інші роботи, якщо я чогось не знаю і не вмію.

Звісно, за тиждень, що минає від дня працевлаштування на такому великому промисловому підприємстві, я ще не встиг все побачити і, так би мовити, прощупати. Але тут наразі все мене влаштовує: і колектив, і ставлення до молодого працівника, і робота з обслуговування та ремонту динамічного устаткування мені подобається.

– Крім роботи в майстерні, чи доводилось вже виконувати якість завдання безпосередньо в цехах виробництва етилену і поліетилену?

– Так. У парі зі слюсарем Сергієм Дітковським проводили технічне обслуговування димонасоса на печі піролізу, зокрема ревізію його підшипникового вузла. Сьогодні (розмова відбувалася 12 липня. – Авт.) працював у цеху з виробництва вуглеводнів, де з двома колегами по дільниці проводив ревізію насоса на компресорі.

– Чи задоволений тими умовами, які створили тобі на підприємстві?

– Вони дуже хороші. На роботу і з роботи автобусами возять безкоштовно. На кожен робочий день отримую два молочні талони на суму 35 грн для харчування в їдальні. Мені виплачують компенсацію за винаймання квартири в одному з житлових будинків міста Калуша, а також я отримаю повноцінну зарплату.

– Працюватимеш у цеху до 31 серпня, а потім потрібно буде продовжувати навчання у вузі чи приймати рішення залишатись на роботі й переходити на заочну форму навчання.

– Наразі я не хочу щось загадувати наперед. Але, мабуть, мене більше б влаштував варіант з дуальною освітою. Це така система навчання, яка передбачає поєднання теоретичних знань у вузі з практичними навичками безпосередньо на підприємстві. Звичними залишаються лекції в аудиторіях, проте практичні заняття на робочому місці на підприємстві стають по-справжньому практичними. Якщо ІФНТУНГ і ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» укладуть договір, де одним із пунктів буде передбачена дуальна освіта студентів, то з 1 вересня не проти був би перейти на цю форму навчання.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: