Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

З 1 вересня калушани зможуть голосувати за ті чи інші проекти Бюджету участі

09 серпня, 11:55
Переглядів: 534

Минулого року в Калуші стартував Бюджет участі або так званий громадський бюджет. Таким чином, пересічні калушани отримали можливість взяти участь у розподілі бюджетних коштів. Зважаючи на позитивний досвід, цього року в місті знову буде Бюджет участі. Варто також зауважити, що цьогоріч на реалізацію проектів передбачили вже не 1,5 млн грн, а 2 млн грн. Крім того, проекти поділили на великі і малі. Великих буде реалізовано три (по 400 тис. грн), а малих – чотири (по 200 тис. грн).

Протягом травня калушани подали 25 різноманітних проектів. Міська комісія з питань Бюджету участі, зваживши всі «за» та «проти», відхилила шість проектів. Таким чином, наразі вже визначено 19 проектів, за які калушани зможуть голосувати з 1 вересня.

10 проектів – малі, кошторис яких не перевищує 200 тис. гривень, а 9 великі – 400 тис. гривень. Сумарно малих проектів є на суму 1,9 млн гривень, великих –на 3,6 млн гривень. Очевидно, що конкуренція між малими проектами є меншою: на їхнє фінансування передбачено 800 тис. гривень, тож у підсумку можуть бути реалізовані 4-5 таких проекти. Щодо великих проектів, то їх планують реалізувати на 1,2 млн гривень.

 

Великі проекти

Автоматичний дистанційний онлайн-моніторинг якості атмосферного повітря (автор Роман Псюк).

Пропонується встановити на межі санітарно-захисної зони стаціонарний модуль з вимірювальними приладами для дистанційного онлайн моніторингу якості атмосферного повітря у Калуші.

На думку Романа Псюка, це дозволить нормалізувати екологічний стан та покращить захист здоров’я людей.

Облаштування спортивно-ігрового майданчика для гри в міні-футбол та волейбол (автор Олег Савчій).

Пректом передбачається облаштувати спортивно-ігровий простір для занять командними видами спорту у дворі будинку на вул. О. Пчілки, 61.

Мета проекту – популяризувати здоровий спосіб життя серед мешканців міста.

Сучасний баскетбольний майданчик у житловому масиві Хотінь (автор Олег Пукіш).

Йдеться про будівництво баскетбольного майданчика на території ЗОШ №9.

На думку автора, реалізація проекту дасть можливість учням займатися баскетболом на сучасному полі, зокрема сприятиме популяризації здорового способу життя та залученню молоді до спорту.

Здорове довкілля (автор Ольга Єланіна).

Пропонується встановлення між житловими будинками №56 та №62 на вулиці Б. Хмельницького тренажерів та площадок для ігор, які дозволять молоді зміцнити здоров’я.

Баскетбольний майданчик «Найкраще – дітям» (автор Ольга Засядьвовк).

Проектом передбачається створення баскетбольного майданчика на території ЗОШ №1 зі встановленням нового всесезонного синтетичного покриття та нових баскетбольних щитів і кілець.

Заміна огорожі у ДНЗ «Росинка» (автор Віталій Джуган).

Пропонується повна заміна огорожі у дитсадку «Росинка» шляхом демонтажу старої та встановленням нової. Це забезпечить підвищену безпеку для дітей, що відвідують дошкільний заклад, а також покращить естетичний вигляд території.

Закупівля ігрового та реабілітаційного обладнання для дітей з інвалідністю (автор Галина Федюра).

Автор проекту планує облаштувати ігровий майданчик для дітей з інвалідністю на території Центру комплексної реабілітації дітей «Добродія Калуська».

Облаштування вуличної ігрової зони для дітей з інвалідністю сприятиме покращенню їхнього фізичного та емоційного стану, знайомству з навколишнім світом та надасть можливість для спільного відпочинку з рідними й друзями, соціалізуватися.

Дитячий майданчик на території ЗОШ №11 (автор Андрій Романів).

Проектом передбачається встановлення спортивного майданчика на території Калуської загальноосвітньої школи І ступеня №11 для відпочинку дітей, проведення рухливих ігор та занять спортом під час проведення уроків фізичної культури.

Хотінський сквер «Радість» (автор Христина Вальнюк).

Пропонується облаштувати сквер у житловому масиві Хотінь. Зокрема, передбачено встановити лавки, тенісний стіл, воркаут та невелику сцену для виступів, здійснити освітлення, висадити ялинки й туї.

 

Малі проекти

П’ятій школі – SMART-дошки (автор Наталія Захарова).

Проектом передбачається придбати три комплекти навчальних інтерактивних комплексів для ЗОШ №5. Таким чином вдасться задовольнити нагальну мінімальну потребу інтерактивної роботи в класах на уроках природничого спрямування та впровадити SMART-технологій у навчальний процес за рекомендацією МОН та задля втілення реформи «Нова Українська школа».

Заміна дверей у дитсадку «Росинка» (автор проекту Надія Яців).

За час служби вхідні та внутрішні двері садка втратили свої енергозберігаючі та функціональні властивості. Це, своєю чергою, призводить до зниження температури повітря в садку та в групових кімнатах, що є загрозою здоров’ю дітей. Тому пропонується провести заміну дверей.

Парк «Просто мрій» (автор Дана Олеськів).

Проектом передбачається на занедбаній території старого саду біля Пагорба Слави обладнати комфортну відпочинкову зону з облаштуванням спортивного майданчика з тренажерами, доріжками для прогулянок та ін. Такий парк може стати туристичною родзинкою міста.

Спортивно-ігровий майданчик для дітей з особливими потребами (автор Ірина Федоришин).

Автор проекту пропонує на території Калуського НВК встановити спортивно-ігровий майданчик для дітей з особливими потребами. Передбачається закупити 4 види спеціалізованих гойдалок, дві каруселі, стіл-пісочницю з кришкою, дві розвивальні конструкції, а також дві лавочки для відпочинку.

Освітлення дорожнього кільця на перехресті вулиць Долинської та Львівської (автор Антон Лех).

Проектом передбачається встановлення однієї опори з енергозберігаючими світильниками на основі LED-модулів, що забезпечить достатню освітленість дорожнього кільця в нічну пору доби.

Спортивний майданчик з вуличними тренажерами для дорослих та підлітків (автор Сергій Воконоголь).

Пропонується встановити такий майданчик на вул. Хіміків. Наразі в цьому мікрорайоні не встановлено жодного спортивного майданчика, де б мешканці різного віку могли займатись спортом безкоштовно.

Освітлення вулиць – комфорт і безпека пішоходів (автор Сергій Гумінілович).

Проектом передбачається встановити енергоефективні LED-ліхтарі для забезпечення вуличного освітлення в дворі між будинками на бульварі Незалежності, 2, 4, 6.

Встановлення столів для гри в настільний теніс, шахи та шашки (автор Юрій Тимків).

Такі столи пропонується встановити в різних житлових мікрорайонах міста з метою популяризації здорового способу життя.

Вольєри для утримання безпритульних тварин (автор Олег Кошелєв).

Проектом передбачається встановлення нових вольєрів на території діючого притулку для безпритульних тварин. Частину з них планується використовувати для безпритульних собак, а ще частину – для перетримки тварин (до 14 днів), господарі яких перебувають у відрядженні, на відпочинку та ін.

Крок до мрії (автор Наталія Оленюк).

Автор проекту пропонує створити дитячий спортивний майданчик на пришкільній території НВК І-ІІІ ст. «ЗОШ №10-ліцей». Також передбачається відгородити територію майданчика від проїжджої частини зеленими насадженнями.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Останнi оголошення

  • 20.05, 10:18 ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" оголошує прийом на роботу
  • 12.04, 10:18 Умови конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Калуші
  • 12.04, 10:10 Конкурс на заміщення вакантної посади
  • Всi оголошення
Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: