Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Життя з нової сторінки, або Як живеться переселенцям зі Східної України в Калуші?

15 січня, 15:39
Переглядів: 180

У 2014 році через окупацію Криму чималій кількості українців довелося виїжджати з півострова, покидати власні домівки і починати життя заново в чужому місті. Згодом така ж доля чекала і деяких наших громадян з окупованих територій Донецької та Луганської областей. Відтак сьогодні кількість внутрішньо переміщених громадян в Україні перевищує 1 мільйон осіб. Для багатьох із них новою домівкою став і Калуш.

– На обліку в управлінні соціального захисту населення Калуської міської ради зараз перебуває 175 внутрішньо переміщених осіб (96 сімей), – повідомила начальник відділу соціальних допомог управління соціального захисту населення Калуської міської ради Богдана Галій. –Майже половина з них (93 особи) – працездатні, 43 – діти, 32 пенсіонери і 7 інвалідів. Ці люди, як і всі калушани, мають право на безкоштовну медицину в рамках міської програми, а діти-переселенці безоплатно харчуються в школах. Також внутрішньо переміщені особи, які належать до тієї чи іншої пільгової категорії, отримують різні соціальні допомоги з Держбюджету. А всім переселенцям (після отримання такого статусу) в перші пів року з державної казни надається щомісячна виплата. Зокрема, працездатні особи отримують 442 грн, діти і пенсіонери – 1000 грн, інваліди І групи – 2129,4 грн, ІІ групи –1883,7 грн, ІІІ групи – 1638 грн. Щоправда, працездатним особам, які не працевлаштуються в перші два місяці, цю допомогу зменшують наполовину, а ще через два місяці припиняють виплачувати.

Загалом у 2019 році на щомісячну адресну допомогу для переселенців, які проживають у Калуші, було виділено 882 тис. гривень.

Крім того, шість сімей внутрішньо переміщених осіб користуються пільгами на оплату житлово-комунальних послуг, одна сім’я – субсидією, дві сім’ї отримують допомогу, як багатодітна сім’я, та шість сімей – як малозабезпечена сім’я. Також п’ятеро матерів отримують допомогу на дитину, як матір-одиначка, та шість сімей – допомогу при народженні дитини.

Чому, на вашу думку, ці люди, виїжджаючи із зони бойових дій, обрали саме Калуш?

– У наше місто здебільшого приїжджали та приїжджають люди, які певним чином з ним пов’язані. Це або вихідці звідси, або ті, у кого тут проживають родичі чи знайомі. Чимало переселенців прижилося в Калуші, але є й такі, хто поїхав шукати кращого місця для життя. Зокрема, дехто переїжджав у великі міста, адже там більше можливостей для самореалізації, а декому пощастило повернутися у власні домівки у визволені від окупації міста. Ще хтось переїхав до Центральної і Східної України, адже там для переселенців будували цілі поселення.

Загалом у кожного переселенця своя болюча життєва історія… Людям доводилося в один день покинути все нажите роками і почати життя, як мовиться, з чистого аркуша. Це дуже складно як матеріально, так і психологічно…

Спершу всі думали, що це тимчасово, чимало людей приїжджало, приміром, лише з літнім одягом, але, як бачимо, довелося залишитися тут на роки.

До слова, з початку бойових дій на сході України місію допомоги людям, які прибули в наше місто в пошуках прихистку, на себе взяв Центр соціальних служб для дітей, сім’ї і молоді Калуської міської ради, а згодом процес налагодився і був прийнятий Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», яким регулювалися всі ці питання. Але й до сьогодні працівники центру працюють з внутрішньо переміщеними особами відповідно до звернень та проблем, з якими вони не в змозі впоратися самостійно.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: